Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Nowy model GPS Garmin Edge 810 i Garmin Edge 510

Nowy model GPS Garmin Edge 810 i Garmin Edge 510

Data: 2013-01-16
Źródło: Informacja własna

Nowy model GPS Garmin Edge 810 i Garmin Edge 510Garmin, producent odbiorników GPS dedykowanych dla osób aktywnie uprawiających sporty i turystykę zaprezentował dwa nowe odbiorniki dla rowerzystów Edge 510 i Edge 810 oraz aplikację Garmin Connect Mobile, dzięki którym rowerzyści będą mogli podczas jazdy nie tylko monitorować pozycję i najważniejsze parametry, ale również na bieżąco pobierać lub wysyłać dane online.

Nowy model GPS Garmin Edge 810 i Garmin Edge 510Największą nowością wprowadzoną w obu odbiornikach jest ich możliwość łączenia się z naszym smartfonem/telefonem komórkowym poprzez protokół Bluetooth. Dzięki temu po zainstalowaniu w smartfonie z systemem IOS lub Android oprogramowania Garmin Connect Mobile nasz nowy GPS uzyskuje połączenie online z internetem. 

Dzięki temu mamy mozliwość dzielenia się informacjami w mediach społecznościowych oraz dostep do np. aktualnej prognozy pogody. Garmin Edge 810 i 510 debiutują na targach CES w Las Vegas (CES South Hall 4 -35812).

Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska:

Nowe urządzenia Edge, poza szerokimi możliwościami pobierania i wymiany informacji, monitorują szereg ważnych parametrów oraz zapewniają precyzję i wytrzymałość, do których rowerzyści przyzwyczaili się w Garminie. Wykorzystując moduły łączności w smartfonie, umożliwiamy rowerzystom czerpanie korzyści z takich funkcji jak bieżące udostępnianie pozycji GPS online czy przesyłanie informacji na platformę internetową w czasie rzeczywistym, trzymając jednocześnie telefon bezpiecznie schowany w sakwach. Możemy polegać na Edge’u, wiedząc że dostarczy nam precyzyjnych danych w każdych warunkach.

Nowy model GPS Garmin Edge 810 i Garmin Edge 510Garmin Edge 810

Jest doskonałym rozwiązaniem dla rowerzysty, który szuka wydajnego urządzenia do monitorowania treningu i nawigacji (linia Garmin Edge 8xx jest wyposażona w mapy). Nowy Edge wyróżnia się gładkim 2,6-calowym kolorowym wyświetlaczem (o rozdzielczości 160x240 pixeli), czasem pracy na bateriach do 17 godzin oraz udoskonalonym i uproszczonym interfejsem na ekranie dotykowym. Model 810 jest kompatybilny z opcjonalnymi mapami ulic lub mapami topograficznymi TOPO, w tym BirdsEye Satellite Imagery, dzięki czemu bezproblemowo poprowadzi rowerzystę na szosie, w mieście czy podczas dłuższych wycieczek, gdy potrzebna jest dokładna mapa i nawigacja. Urządzenie jest wyposażone w odbiornik GPS i nawigacja nie wymaga transferu danych, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie na całym świecie. Nowy model wzbogacono o znaną z modelu 500 funkcję "Virtual Racer" oraz "Virtual Partner"

Nowy model GPS Garmin Edge 810 i Garmin Edge 510Garmin Edge 510

Został zaprojektowany z myślą o rowerzystach, stawiających na maksymalną efektywność treningu, jest również mniejszy i lżejszy (80g), ale podobnie jak poprzednik - Edge 500 nie posiada mapy, a więc funkcji nawigacyjnych. 510 oferuje podobny interfejs użytkownika jak model 810, 2,2-calowy, wprowadzono ekran dotykowy czytelny w słońcu. Boczne przyciski "lap" i "start/stop" przeniesiono na dolną część przedniego panelu. Poza obsługą klasycznego systemu GPS EDGE 510 od teraz posiada także GLONASS w celu szybszego i pewniejszego ustalania pozycji. Nowy odbiornik może pracować na baterii do 20 godzin. Ekran dotykowy jest wygodny w obsłudze, również w rękawiczkach lub gdy jest wilgotno.

Cena: od 1300 zł do 1600 zł (z czujnikami tętna i prędkości)

Zobacz Edge 810 oraz 510 w akcji: www.garmin.com/edge.

Nowy model GPS Garmin Edge 810 i Garmin Edge 510

Cechy nowych odbiorników GPS Garmin Edge 810 i 510 (opis producenta):

Monitoruj każdy szczegół: Oba modele, Edge 810 oraz 510, precyzyjnie śledzą prędkość, dystans, czas, pozycję GPS, wysokość n.p.m., spalone kalorie, wzniesienia i opadanie terenu. Aby móc monitorować jeszcze więcej bieżących danych, urządzenia (dzięki technologii ANT+™) bezprzewodowo synchronizują się z kompatybilnymi miernikami mocy, monitorem pracy serca Garmin oraz czujnikiem prędkości/kadencji. Wbudowany wysokościomierz barometryczny dokładnie wskazuje zmiany w wysokości, określając poziom wzniesień i opadanie terenu.

Personalizacja urządzenia i profile aktywności: Nowa funkcja ustawiania profili aktywności umożliwia rowerzystom personalizację pól danych i ustawień urządzenia w zależności od rodzaju aktywności, np. trening, wyścig, kolarstwo szosowe czy górskie. Zmiana profilu jest prosta i szybka  - wystarczy przesunąć ekran dotykowy, a Edge przestawi się na nowy profil i pokaże te informacje, których właśnie potrzebujesz. Gdy skończysz jazdę, urządzenie wyświetli osiągnięte dziś rekordy osobiste, takie jak najdłuższy dystans, najwyższy szczyt i wiele więcej.

Połącz się ze światem: Edge 810 i 510, sparowane ze smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile, oferują wiele dodatkowych możliwości. Smartfony mają dostęp do szeregu precyzyjnych danych z dedykowanego urządzenia, będąc jednocześnie bezpiecznie schowane w sakwach i oszczędzając baterie. Edge monitoruje wszystkie dane i przesyła je do telefonu poprzez Bluetooth®, co pozwala rowerzystom na bieżąco dzielić się szczegółami swojej jazdy z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi z trasy. Użytkownicy mogą od razu po skończeniu przejażdżki czy wyścigu, podzielić się tym z przyjaciółmi, dodając wszystkie szczegóły jazdy. Posty piszesz ze smartfona, a szereg szczegółowych informacji o Twojej jeździe już tam jest, dzięki Garmin Connect Mobile.

Dziel się swoją pozycją: Funkcja LiveTrack umożliwia Twoim przyjaciołom i rodzinie śledzenie Twoich wyścigów i treningów “na żywo”. Zaproś znajomych do śledzenia na bieżąco informacji na Garmin Connect - na swoich smartfonach, tabletach czy komputerach. Po otrzymaniu zaproszenia drogą mailową i potwierdzeniu będą oni mogli zobaczyć aktualny status rowerzysty, w tym prędkość, dystans, tętno (opcjonalnie), kadencję i moc (opcjonalnie) oraz pozycję na mapie. Gdy idziesz wcześnie rano na samotną przejażdżkę, daj znać rodzinie poprzez Garmin LiveTrack. Profesjonalna drużyna kolarska Garmin-Sharp będzie korzystała z funkcji LiveTrack podczas treningów, aby kadra i trenerzy mogli je na bieżąco monitorować.

Pogoda: Pobierz aktualne warunki pogodowe, prognozy i ostrzeżenia bezpośrednio na Edge 810 lub 510 – wszystko to dzięki współpracy ze smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile. Funkcja ta jest wyjątkowo przydatna podczas dłuższych wycieczek - smartfon jest bezpiecznie schowany, a potrzebne informacje o pogodzie są łatwo dostępne w urządzeniu.

Bezprzewodowy transfer danych oraz funkcje Garmin Connect: Teraz rowerzyści, niezależnie od ich poziomu zaawansowania, mogą na bieżąco zapisywać, dzielić się i analizować każdy szczegół swojej jazdy – wszystko będąc jeszcze na trasie. Aplikacja Garmin Connect Mobile umożliwia bezprzewodowy przesył na platformę wszystkich danych z Edge 810/510, jak tylko rowerzyści zakończą jazdę. Użytkownik może wybrać, czy dane są przesyłane automatycznie czy ręcznie. Po dodaniu treningu lub przejażdżki do Garmin Connect, są one dostępne do przeglądania dla „połączonych” z Tobą użytkowników jednej z największych społeczności sportowych w Internecie. Amatorzy jazdy na rowerze mogą również przeglądać pokonane trasy i treningi zapisane na Garmin Connect, pobierać je na smartfon i przesyłać bezpośrednio do swojego Edge’a – bezprzewodowo. Następnie po dotarciu do początku pobranej trasy, można skorzystać z funkcji Virtual Partner i ścigać się ze swoimi poprzednimi wynikami.

W zestawie z urządzeniem Edge znajdziemy dwa możliwe rodzaje mocowania: standardowy uchwyt quarter-turn oraz nowy rodzaj uchwytu z przedłużoną rączką pozwalający na wysunięcie urządzenia  przed kierownicę.

Planowana dostępność Edge 510 oraz 810 w Polsce to pierwszy kwartał 2013 roku. Sugerowana cena detaliczna urządzeń - 299 € (Edge 510) oraz 449 € (Edge 810). Aplikacja Garmin Connect Mobile będzie dostępna do bezpłatnego pobrania w App Store oraz Google Play od 10 stycznia 2013 roku.

Edge 810 oraz 510 i aplikacja Garmin Connect Mobile to najnowsze rozwiązania z rosnącego segmentu fitness firmy Garmin, oferującego innowacyjne technologie i produkty dla amatorów sportu. Producent promuje aktywny i zdrowy tryb życia. Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na rowerze czy uprawiasz inne dyscypliny sportowe, urządzenia Garmin są niezbędnymi narzędziami treningowymi - zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Więcej informacji o funkcjach, cenach i dostępności produktów Garmin z segmentu fitness można znaleźć na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/explore/intosports.

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2018-07-10 17:19 anonim |
loans <a href="https://quickloans.cars">bad credit loans guaranteed</a> need a loan with bad credit <a href=https://quickloans.cars>personal loan with cosigner</a>
2018-07-19 00:43 anonim |
loans <a href="https://quickloans.cars">1 hour loans</a> need a loan with bad credit <a href=https://quickloans.cars>need a loan with bad credit</a>