Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Otwarcie sezonu rowerowego w Centrum Handlowym Bielawy w Toruniu

Otwarcie sezonu rowerowego w Centrum Handlowym Bielawy w Toruniu

Data: 2013-04-13
Źródło: Informacja własna

Otwarcie sezonu rowerowego w ToruniuCentrum Handlowe Bielawy w Toruniu oficjalnie przywita sezon rowerowy podczas wydarzenia organizowanego w sobotę, 13  kwietnia.  W tym dniu część parkingu należącego do Centrum Handlowego Bielawy zamieni się w miasteczko rowerowe, w którym władzę przejmą entuzjaści rowerów i aktywnego stylu życia.

Wydarzenie, którego celem jest  promocja aktywnego trybu życia i bezpiecznej jazdy rowerem w mieście, organizowane jest przy współpracy z Komendą Miejską Policji Komenda (Wydział Prewencji i Wydział Drogowy), a poprowadzą: zapalony rowerzysta, uczestnik  i organizator wielu wypraw rowerowych Bartosz Suchecki oraz znany w środowisku toruńskim pasjonat rowerowy Paweł Wiśniewski ze Stowarzyszenia Rowerowy Toruń. 

W dniu wydarzenia, na terenie parkingu CH Bielawy utworzone zostanie "Miasteczko Ruchu", w którym, przy współpracy z policjantami, organizowane będą liczne atrakcje dla przybyłych na wydarzenie miłośników rowerów a także mieszkańców Krakowa, spragnionych wiosennej aury. Powstanie tor sprawnościowy, przy którym organizowane będą szkolenia oraz pokazy dotyczące zabezpieczenia roweru przed kradzieżą (Akcja Bezpieczny Rower). Każdy, kto przyjedzie własnym rowerem, będzie mógł  bezpłatnie sprawdzić jego stan
w Punkcie Przeglądu Technicznego Roweru. W trakcie wydarzenia odbędzie się też akcja znakowania rowerów przez lokalną Policję. Oznakowane rowery zostaną zamieszczone w policyjnej bazie danych. Osoby, które chcą zarejestrować swój rower w bazie, muszę mieć przy sobie dowód zakupu roweru.

Przez cały dzień będą się odbywały liczne konkursy, w których będzie można wygrać akcesoria rowerowe ufundowane przez firmę Bike Belle oraz nagrodę główną - rower firmy Kross. "Zachęcamy wszystkich naszych klientów oraz mieszkańców Torunia do odwiedzenia nas w tym dniu. Przez cały dzień będziemy przekonywać przybyłych na wydarzenie do tego ekologicznego i zdrowego środka transportu, jakim jest rower." - mówi Mariola Chmielewska, Dyrektor Centrum Handlowego Bielawy.

Tagi: miasto , Toruń
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!