Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Toruń - wkrótce wypożyczalnie rowerowe

Toruń - wkrótce wypożyczalnie rowerowe

Data: 2012-01-15
Źródło: pap

Władze Torunia zapowiedziały uruchomienie 20 bezobsługowych wypożyczalni rowerów w mieście. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie sto jednośladów. - Wszystkie dostępne rowery będą posiadały specjalne oznakowanie oraz niezbędne wyposażenie, tj. koszyk czy bagażnik. Będą również miały specjalne zabezpieczenia, by nie można ich było łatwo zniszczyć - zapowiedział Jarosław Więckowski, dyrektor wydziału sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Toruniu.

Więckowski poinformował, że wypożyczalnie w Toruniu będą działać podobnie jak te w Rzeszowie, co nie wymaga "dodatkowych nakładów finansowych ze strony miasta", bo przyszły operator, który przez dekadę dzierżawi wyznaczony przez miasto teren pod stacje, "czerpie zyski z powierzchni reklamowych umieszczanych przy stacjach, na rowerach oraz z wypożyczeń jednośladów".

Aby skorzystać z wypożyczalni, trzeba będzie się zarejestrować na stronie operatora, wpłacić kaucję (studenci i uczniowie - 20 zł, inni - 50 zł) oraz wyrobić kartę dotykową. - Wpłacona kwota będzie stanowiła tzw. starter, który w całości będzie można przeznaczyć na korzystanie z miejskiego roweru. Przyjmuje się, że pierwsze 15 minut wypożyczenia jednośladu będzie bezpłatne, natomiast kolejna godzina ma kosztować ok. 2-3 zł - podkreślił dyrektor. Oprócz sieci stacji - wypożyczalni powstanie punkt obsługi klienta, w którym użytkownicy będą mogli uzyskać informację na temat korzystania z miejskiego roweru, odebrać kartę dotykową, dokonać rejestracji, wypożyczyć kask czy fotelik dla dziecka. W punkcie będzie można także wypożyczyć rower, co stanowić ma dodatkowe udogodnienie dla turystów.

Czytaj dalej na stronach pap
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!