Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Pierwsze zamykane parkingi rowerowe w Polsce

Pierwsze zamykane parkingi rowerowe w Polsce

Data: 2012-10-21
Źródło: Informacja własna

Wrocław już od lat przoduje we wprowadzaniu udogodnień dla rowerzystów. Ścieżki, śluzy, pasy rowerowe oraz liczne stojaki i parkingi rowerowe to już norma w tym mieście. Magistrat idzie za ciosem i proponuje mieszkańcom Wrocławia zamykane boksy na osiedlach.


Na razie eksperyment będzie dotyczył tylko jednej dzielnicy mieszkalnej - Psiego Pola. Specjalne zamykane boksy maja stanąć przy al. Sobieskiego, przy węźle przesiadkowym. Wiosną zostaną zainstalowane dwa tego typu parkingi, które będą obsługiwane za pomocą miejskiej karty Urbancard. Rowery będą zamknięte w specjalnym monitorowanym boksie. Dzięki temu będą one zabezpieczone przed kradzieżą oraz złymi warunkami atmosferycznymi. Za przechowywanie rowerów mieszkańcy będą płacić miesięczny abonament.

Docelowo tego typu rozwiązania dla rowerzystów maja się pojawić w węzłach przesiadkowych komunikacji miejskiej - oraz co jest duża nowością na podwórkach na osiedlach mieszkaniowych. Byłby to prawdopodobnie pierwszy tego rodzaju rozwiązanie w Polsce.

Na zachodzie zamykane boksy na rowery są bardzo popularne. Poniżej prezentujemy schemat oraz przykład zamykanych koksów na rowery.

 

Pierwsze zamykanie parkingi rowerowe w PolscePierwsze zamykanie parkingi rowerowe w Polsce

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2012-11-26 19:32 anonim | GARAŻ
ja mam patentem strzeżony garaż, w którym na 1mkw. mieszczą się 3 rowery i jest jeszcze wolne miejsce na np. plecak czy inny bagaż. każdy rower jest osobno zamknięty. można w nim przechować np. skutery. czekam na zainteresowanie . kowal-211@wp.pl
2013-01-22 11:20 babiko | Odp.: GARAŻ
Ale to jest coś jakby klatka na rowery? Bo skoro można dać tam też bagaż to chyba jakoś każdy rower musi być zabezpieczony. Dobrze myslę? Bo jeśli tak to uważam że to bardzo dobry pomysł.
2020-06-16 16:56 anonim | boksy rowerowe
Dzień dobry

Proszę o przesłanie informacji o producencie boksów rowerowych

Z poważaniem

Marek Zydroń
fpi_kwadrat@wp.pl