Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Pierwszy kontrapas w Szczecinie

Pierwszy kontrapas w Szczecinie

Data: 2010-07-24
Źródło: rowerowy.szczecin.pl

No to się doczekaliśmy! W Szczecinie na ulicy Szymanowskiego powstał pierwszy w Szczecinie kontrapas. Rowerowy Szczecin zabiega o tego typu rozwiązania od wielu lat. Na początek powstał odcinek długości 150m.

Zakładając stowarzyszenie w 2005 roku nie spodziewaliśmy się, że tak długo będziemy musieli czekać na pierwszy kontrapas. Ważne jednak, że już jest! Pozwoli on rowerzystom w sposób zgodny z przepisami przejechać spod Urzędu Miejskiego do ul. Monte Cassino. Dzięki temu skraca się drogę przejazdu rowerzystom.

Czy jest idealnie? Nie koniecznie, bo brakuje kilku kluczowych rozwiązań. Przede wszystkim oznakowania pionowego (tabliczek T-22) oraz strzałek narysowanych na jezdni wskazujących kierunek poruszania się. Nie mniej jednak wyznaczenie tego kontrapasa to krok w dobrym kierunku.

Jak już wspomnieliśmy, jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Szczecinie, więc rowerzyści jak i kierowcy nie do końca wiedzą jeszcze jak z tego korzystać. Przypominamy więc, że kontrapas to pas rowerowy JEDNOKIERUNKOWY służący do jazdy pod prąd na ulicach jednokierunkowych. Jeśli chcemy jechać rowerem zgodnie z kierunkiem jazdy dla samochodów to jedziemy po jezdni, a nie po pasie rowerowym. Inaczej mówiąc, jadąc od Urzędu w kierunku ul. Monte Cassino jedziemy po kontrapasie. Jadąc w przeciwną stronę jedziemy po jezdni na zasachach ogólnych.

Czytaj dalej na stronach rowerowy.szczecin.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!