Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Prudnik przez tydzień będzie rowerowym sercem Europy

Prudnik przez tydzień będzie rowerowym sercem Europy

Data: 2010-07-13
Źródło: nto.pl

Gościmy na Opolszczyźnie VI Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej i cyklistów z całej Polski i Europy. Jeszcze nigdy na prudnickim Rynku nie stanęło tyle rowerów, co w niedzielę na otwarciu zlotu.

Do Prudnika przyjechało 605 rowerzystów z całej Europy i Polski. Najliczniej z Francji - ponad 350 osób i 160 turystów z Polski. Dziesięciosobowa grupa młodych rowerzystów dojechała z Ukrainy. Wśród uczestników najwięcej jest osób starszych, ale już na otwarciu cykliści pokazali, że potrafią się świetnie bawić.

Ledwie zespół Czeczel Band zagrał góralską skoczna muzykę, na placu pojawiły się pierwsze pary taneczne. Gromkimi owacjami przywitano też młodych mistrzów jazdy na monocyklach - rowerach z jednym kołem, którzy przyjechali z Chrzelic pod Białą.

Organizatorzy spodziewali się około 50 osób mniej, ale część gości przyjechała bez wcześniejszego zgłoszenia.

- Przyjechało około 20 samochodów do karawaningu więcej, niż to zostało zapowiedziane - mówi prezes prudnickiego PTTK Józef Michalczewski. - Każdy taki samochód musi mieć podłączenie do sieci energetycznej i to nagle stało się w sobotę problemem. Ale poradziliśmy sobie, ściągnęliśmy dodatkowych elektryków. Miejsca wystarczyło dla wszystkich.

Czytaj dalej na stronach nto.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!