Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > XV Międzynarodowy Zjazd Cyklistów w Sulęcinie

XV Międzynarodowy Zjazd Cyklistów w Sulęcinie

Data: 2009-09-30
Źródło: sulecin.pl

Międzynarodowy Zjazd Cyklistów organizowany w Sulęcinie jest imprezą cykliczną. W roku obecnym odbył się po raz XV. W święcie cyklistów, w dniach 18-20 września uczestniczyło ponad tysiąc miłośników turystyki rowerowej z Polski oraz z państw sąsiednich m.in. z Niemiec. W Zjeździe jak co roku biorą udział turyści indywidualni, kluby turystyki rowerowej, mieszkańcy Sulęcina, uczniowie sulęcińskich placówek oświatowych oraz liczna grupa przedszkolaków wraz z rodzicami. Organizatorzy nie przewidują ograniczeń ze względu na wiek, w zjeździe biorą udział zarówno dzieci jak i osoby w podeszłym wieku. Znakomitym tego przykładem jest 82- letni p. Karol Andruszczak z Wrocławia, który nie po raz pierwszy wziął udział w sulęcińskim Zjeździe Cyklistów.

Podczas tegorocznej imprezy nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych cyklistów. W sobotę na Uroczystą Inaugurację imprezy przybyło wielu gości, m.in.: Bogusław Wontor – Poseł RP, Bożena Sławiak – Poseł RP, Elżbieta Świtała – Doradca Wojewody Lubuskiego, Piotr Kaciunka – Doradca Marszałka Województw Lubuskiego, Krzysztof Szydłak – Dyrektor Euroregionu Pro Europa Viadrina, Jadwiga Błoch – Prezes Lubuskiej Organizacji Turystycznej, Stanisław Kubiak – Starosta Sulęciński, Józef Kruczkowski – Starosta Gorzowski, Henryk Helwing - Burmistrz Nowego Tomyśla, Zbigniew Boroński - Członek Honorowy PTTK. Burmistrz Sulęcina – Michał Deptuch podczas inauguracji serdecznie powitał zaproszonych gości oraz cyklistów.

Korzystając z okazji wręczono odznaczenia „Animator Turystyki Rowerowej” osobom zaangażowanym w promowanie turystyki. Prezes Lubuskiej Organizacji Turystycznej – Jadwiga Błoch uroczyście wręczyła Burmistrzowi Sulęcina – Michałowi Deptuchowi statuetkę „Lubuska Perła Turystyczna”, którą Gmina Sulęcin zdobyła w konkursie na najlepszy produkt turystyczny zgłaszając imprezę - Międzynarodowy Zjazd Cyklistów. Po uroczystej inauguracji wszyscy cykliści wyruszyli na wytyczone trasy wraz z przewodnikami. Pierwsi wystartowali uczestnicy Amatorskiego Szosowego Wyścigu dla dorosłych.

Cykliści po przejechaniu wybranych tras spotkali się na Uroczysku Lubniewsko, gdzie zorganizowano piknik rekreacyjno-turystyczny. W ramach pikniku zorganizowano wiele konkursów rekreacyjnych dla najmłodszych oraz Rowerowy Turniej Sprawnościowy o Puchar Burmistrza Sulęcina. Również w niedzielę nie zabrakło atrakcji zorganizowanych dla miłośników turystyki rowerowej, odbyły się m.in.: VII Crossowy Maraton Rowerowy, sprawnościowe zwody rowerowe dla dzieci orz rowerowy wyścig wahadłowy na dochodzenie dla dorosłych. W godzinach popołudniowych, w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury uroczyście podsumowano XV Międzynarodowy Zjazd Cyklistów. Wręczono puchary zwycięzcom Crossowego Maratonu Rowerowego, Wyścigu Szosowego i Wyścigu na dochodzenie oraz nagrody zwycięzcom Turniejów Sprawnościowych. Tradycyjnie rozlosowano nagrody rzeczowe wśród wszystkich uczestników zjazdu. Jak co roku, nagrodą główną w losowaniu były rowery turystyczne. Rower ufundowany przez Starostę Sulęcińskiego - Stanisława Kubiaka otrzymała Martyna Jóźwiak z Wędrzyna, natomiast rower ufundowany przez Burmistrza Sulęcina – Michała Deptucha wylosowała 5-letnia Natalia Sykuła z Sulęcina.

Czytaj dalej na stronach sulecin.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!