Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Lubuskie. 17. Międzynarodowy Zjazd Cyklistów w Sulęcinie

Lubuskie. 17. Międzynarodowy Zjazd Cyklistów w Sulęcinie

Data: 2011-09-16
Źródło: pap

W weekend w Sulęcinie po raz 17. odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Cyklistów Polska-Niemcy Bike Festival. To jedna z największych imprez rowerowych w województwie lubuskim.

Jak powiedział PAP komandor zjazdu, Zbigniew Kędziora z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, impreza ma na celu promocję turystyki rowerowej i szlaków rowerowych, z których słynie powiat sulęciński.

"Najbardziej zależy nam na integracji środowiska cyklistów i zarażaniu tą formą rekreacji młodego pokolenia. To się udaje, bo na zjazd przyjeżdżają całe rodziny i świetnie się bawią" - tłumaczył Kędziora.

Podczas tegorocznej edycji imprezy cykliści będą mogli oddać się sportowej rywalizacji i typowo rekreacyjnej jeździe na rowerze. Dla żądnych adrenaliny przygotowano szosowy wyścig dla amatorów na dystansie 27 km, rowerowy wyścig wahadłowy na dochodzenie i crossowy maraton rowerowy.

Będzie też bardziej ekstremalna forma rywalizacji czyli tzw. uphill - konkurs jazdy na czas pod stromą górę. Przygotowana trasa na Uroczysku Lubniewsko ma 1,5 km długości, a różnica poziomów wynosi 100 metrów.

Zaplanowano również wycieczki rowerowe. Na uczestników zlotu czeka pięć tras o długości od 30 do 80 km.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Grupa ponad 160 przedszkolaków na początek przejedzie przez miasto, a potem wspólnie ze starszymi dziećmi będzie brać udział w konkursach sprawnościowych i minizawodach.

"Czekamy na wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do naszego zlotu. Ostatnie zapisy będą prowadzone w sobotę rano. Mamy już około tysiąca zgłoszonych osób. Przyjazd do Sulęcina zapowiedzieli cykliści z większości lubuskich miast, a także m.in. z Wrocławia, Poznania, Kalisza i Szczecina. Będziemy mieli kilkudziesięcioosobową grupę gości z Niemiec" - wyliczał Kędziora.

Oficjalne otwarcie Międzynarodowego Zjazd Cyklistów, Polska-Niemcy Bike Festival nastąpi 17 września o godz. 10.00 na Placu Czarneckiego w centrum miasta. Tam też odbędzie się start honorowy uczestników amatorskiego wyścigu szosowego dla dorosłych, wyjazd pozostałych rowerzystów na trasy turystyczne oraz parada najmłodszych uczestników imprezy.

Na sobotni wieczór na sulęcińskim stadionie zaplanowano wielki piknik dla uczestników zlotu. W niedzielę rano ciąg dalszy imprez, m.in. start do crossowego maratonu rowerowego, kolejne konkursy i wyścigi na stadionie sportowym. Na koniec wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Sulęcinie, Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Oddział PTTK Sulęcin.

Sulęcin to miasto powiatowe położone wśród lasów i jezior. Od wielu lat stawia się tam na rozwój turystyki rowerowej, powiat posiada jedną z najdłuższych w województwie lubuskim sieć ścieżek dla miłośników tej formy rekreacji.

Łączna długość szlaków rowerowych w okolicach Sulęcina liczy ok. 380 km. Są m.in. trzy pętle duże (lubniewicka, łagowska i słońska), każda po około 90 km, oraz trzy pętle małe biegnące wokół Sulęcina liczące po kilkanaście kilometrów.

Niedawno oddano do użytku trasę rowerową łączącą Sulęcin z niemieckim Beeskow i kilka nowych odcinków ścieżek rowerowych. To wszystko sprawia, że Sulęcin nazywany jest "rowerową stolicą" województwa lubuskiego.

Czytaj dalej na stronach pap
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!