Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Rajd Wisły promuje pomysł Wiślanej Trasy Rowerowej

Rajd Wisły promuje pomysł Wiślanej Trasy Rowerowej

Data: 2007-06-02
Źródło: Informacja własna

Od tygodnia trwa wielki przejazd stu pięćdziesięciu rowerzystów z południa na północ Polski. Rajd Wisły, bo o nim mowa, ma promować powstanie "Wiślanej Trasy Rowerowej", mogącej stać się polskim hitem turystycznym. Ma to być ścieżka rowerowa o długości 1500 km wzdłuż największej polskiej rzeki Wisły. Od głównego kręgosłupa, którym będzie nadwiślańska ścieżka będą odchodzić mniejsze o długości około 25 kilometrów. Trasa zaczynałaby się na zaporze nad Jeziorem Czerniańskim koło Wisły, a kończyła w Gdańsku.

Rajd Wisły promujący pomysł odbywa się już poraz drugi. Wystartował z miasteczka Wisła 25 maja, a zakończy się 8 czerwca w Gdyni spotkaniem z byłym prezydentem Polski - Lechem Wałęsą. Wśród rowerzystów jedzie Grażyna Staniszewska, europarlamentarzystka i inicjatorka budowy "Wiślanej Trasy Rowerowej".

Ze Strategii Wiślanej Trasy Rowerowej, przygotowanej przez Polską Agencję Rozwoju Turystyki:

"Wiślana Trasa Rowerowa" będzie z zasady wyłączoną z ruchu zmotoryzowanych drogą dla rowerzystów. Będzie szlakiem, który umożliwi turyście bezpieczne przemieszczanie się oraz da szansę poznania mijanych po drodze subregionów. Całość trasy będzie liczyła ponad 1000 km, przy czym jej początek to źródła rzeki (leżąca w Beskidach m. Wisła), a koniec to ujście rzeki do Morza Bałtyckiego. Wdrożenie projektu da możliwość wszechstronnego zaktywizowania całego obszaru wzdłuż trasy, wykreowania funkcji turystycznych w miejscowościach posiadających walory dotychczas nie eksploatowane, jak również poprawy sytuacji na terenach wiejskich m.in. poprzez stymulowanie napływu kapitału inwestycyjnego w infrastrukturę turystyczną i paraturystyczną (zwłaszcza infrastrukturę obsługi rowerzysty) oraz zachęcanie do podejmowania działalność gospodarczej.

Więcej informacji na stronie WWW poświęconej Rajdowi Wisły »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!