Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Rowerem do szkoły w Radomiu

Rowerem do szkoły w Radomiu

Data: 2009-09-14
Źródło: radom.pl

W 2009 r. realizując działania na rzecz zrównoważonego transportu, Gmina Miasta Radomia przystąpiła do realizacji projektu „Rowerem do szkoły”.

Celem projektu jest umożliwienie wszystkim tym, którzy już dojeżdżają do szkoły rowerem, uczniom i nauczycielom bezpiecznego pozostawienia swojego środka transportu na terenie szkoły, a także uświadomienie zdrowotnych, ekologicznych i ekonomicznych korzyści płynących z jazdy na rowerze oraz promocja takiego właśnie środka transportu wśród radomskiej młodzieży.

Montaż stojaków, poprzedzony został rozpoznaniem zapotrzebowania w formie ankiet rozesłanych do szkół. Idea projektu spotkała się z dużym odzewem i zainteresowaniem.

W bieżącym roku zakupiono 230 stojaków rowerowych i zamontowano je w 19 placówkach ponadgimnazjalnych i jednym gimnazjum.

Montaż stojaków trwał od lipca i został zakończony 12 sierpnia br.

Realizacja projektu możliwa była dzięki współpracy Partnerów: Gminy Miasta Radomia która ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakupiła stojaki oraz Salonu Rowerowego „Rodex” z siedzibą w Radomiu, przy ul. Wierzbickiej 26/44, który pokrył koszty ich montażu w szkołach.

Partnerzy wspólnie wybrali typ stojaków: 230 szt. typu odwrócone U wykonane z rury stalowej giętej ocynkowane ogniowo, bez malowania proszkowego w tym 38 szt. z reklamą wykonaną na metalowych, galwanizowanych i pomalowanych na kolor niebieski tablicach z wypalonymi ogniowo informacjami zawierającymi motyw roweru w centralnej części oraz nazwę i dane adresowe Partnerów projektu.

Uczniowie radomskich szkół ponadgimnazjalnych mają gdzie „zaparkować”, gdy przyjadą do szkoły rowerem.

Placówki, które biorą udział w projekcie oznakowane są naklejkami zawierającymi logo projektu i dane Partnerów. Już wiadomo, że projekt nie zakończy się w 2009r. Do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa docierają zgłoszenia innych placówek i instytucji które chciałyby posiadać na swoim terenie parking dla rowerów.

Promujemy rower, bo rower to zero hałasu, spalin, stania w korku, można na nim szybko dotrzeć tam, gdzie się chce. Zyska na tym nie tylko środowisko, ale także portfel, bo w tym przypadku ekologicznie oznacza także oszczędnie.

Projekt wpisuje się w prowadzone przez Gminę działania na rzecz zrównoważonego transportu jest zgodny z Programem ochrony środowiska dla Miasta Radomia przyjętym przez Radę Miejską w Radomiu uchwałą 731/2005 z dnia 19 grudnia 2005r.

Czytaj dalej na stronach radom.pl
Tagi: Radom
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!