Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > SRAM 2010 - nowa grupa XX

SRAM 2010 - nowa grupa XX

Data: 2009-09-13
Źródło: Informacja własna

Jedną z najważniejszych nowości zaprezentowanych szerokiemu gronu odbiorców podczas targów rowerowych Eurobike była najnowsza grupa osprzętu SRAM XX. Dwie rzymskie dziesiątki, którymi amerykański producent oznaczył ją są nawiązaniem do ilości przełożeń, które obsługuje.

Po raz pierwszy w grupie przeznaczonej do rowerów górskich zastosowano kombinację dwóch przełożeń z przodu oraz dziesięciu z tyłu. 2x10

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu korby od Truvativa z dwiema zębatkami oraz dzisięciorzędowa kaseta. Producent udostępnia dwa wkłady suportu jakimi są znany już GPX (754g) oraz BB30 (694g) razem z korbą. Triggery XX (183g) zapożyczono z grupy X.0 które posiadają pomniejszone karbonowe manetki oraz skrócone dźwignie naciągu linek o 3mm - co zaowocowało 183 gramami wagi.

Przerzutka tylna przystosowana do obsługi 10 biegów została odchudzona do 181 gramów przez zastosowanie w całości karbonowego wózka oraz wewnętrznego korpusu z magnezu.

Uzupełnieniem w całej linii jest przerzutka przednia Sram XX wyprodukowana ze stali oraz aluminium 6061-T6 która obsługuje wyłącznie 2 biegi i wazy w systemie Low-Mount 118 gramów.

Hamulce XX są niemalże kopią hamulców Avid Elixir Cr Mag posiadająca identyczną budowę przy kosmetycznych zmianach takich jak zastosowanie aluminiowych płytek hamulcowych, co znacznie obniży ich masę. Komplet na jedno kolo z tarcza 160mm ma ważyć jedyne 288 gramów.

XX dostał również nową linią amortyzatorów wyprodukowaną przez RockShox’a w której będzie znajdować się kilka modeli znanych z poprzednich lat. Najwyższy model to SID World Cup posiadający karbonową koronę z rurą sterową oraz innowacyjny systemem hydraulicznej blokady X-lock która wazy o 60 gram mniej niż wersje push lock a cały zestaw zamyka się w 1436 gramach.Calą ofertę amortyzatorów poszerza Reba XX oraz Revelation XX z różnymi mocowaniami kół.

Sram XX pojawił się jako innowacyjna grupa MTB, dzięki której konkurencja (Shimano) będzie musiała jeszcze bardziej się postarać aby pozyskać nowych użytkowników choć cena 2430 USD (bez amortyzatora) może być zaporowa.


Poszczególne fazy produkcji nowej kasety SRAM XX

Nowa grupa SRAM XX

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!