Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Rowerowa lodówka

Rowerowa lodówka

Data: 2014-01-06
Źródło: Informacja własna

Amerykańska myśl techniczna znalazła rozwiązanie problemu transportu żywności i zimnej wody podczas rowerowych wycieczek. Sakwa termiczna Bicycle Cooler Bag pozwoli nam na ochronę żywności przed upałem nawet do 6 godzin. Bicycle Cooler Bag - termiczna sakwa rowerowa

Mimo, że zimowa aura raczej nie nastraja pozytywnie do rowerowych wycieczek, możemy powoli zabierać się do planowania sezonu turystycznego. Już za parę miesięcy znów staniemy przed odwiecznym problemem - jak zachować świeżość transportowanego jedzenia oraz przyjemny chłód napojów podczas wielogodzinnych wypraw rowerowych? Może trudno w to uwierzyć, ale w Polsce wciąż istnieją trasy, na których spotkanie sklepu z zimną wodą graniczy z cudem, więc własne zaopatrzenie jest tu kwestią życia i śmierci.

Z podobnymi problemami stykają się miłośnicy turystyki rowerowej na całym świecie. Nic więc dziwnego, że jeden z nich, niejaki Ted Stone, podczas jednej z wypraw przez spalone słońcem bezdroża Kansas, wpadł na genialny koncept - sakwy termicznej. Tak właśnie powstała sakwa Bicycle Cooler Bag.

Konstrukcja sakwy jest banalnie prosta - na lekkim aluminiowym stelażu zamontowano prostokątną sakwę, wykonaną z bardzo trwałego poszycia oraz winylowej wyściółki. Pomiędzy dwiema warstwami materiału ukryto centymetrowej grubości piankę izolacyjną. Taka konstrukcja zapewnia ochronę przed upałem nawet przez 6 godzin, a wypełnienie wnętrza sakwy lodem dodatkowo schłodzi napoje.

Wedle producenta, sakwa pozwala zmieścić sześciopak piwa (oczywiście bezalkoholowego - w małych puszkach) lub dwie litrowe butelki wody. Dodatkowo ta "rowerowa lodówka" posiada zewnętrzną kieszeń na niezbędne drobiazgi oraz dwa metalowe D-ringi, umożliwiające dodatkowe przytroczenie sakwy podczas podróży w trudnym terenie. 

Cena tego, jakże przydatnego, wynalazku wynosi 29,95$.

Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2013-12-20 08:42 anonim | czerne?
Sakwa lodówka i czarny kolor, by się ładnie na słoneczku nagrzewała. Genialne połączenie :P
2014-01-15 12:34 tomcat | Rowerowa lodówka
Czego to Amerykanie nie wymyślą! A ja dzisiaj myślałem o czymś przeciwnym... jak umocować termos z gorącą herbatą w koszyku na bidon.