Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Rzeszów: Strażnicy powinni jeździć na rowerach

Rzeszów: Strażnicy powinni jeździć na rowerach

Data: 2010-03-06
Źródło: pressmedia.com.pl/

RZESZÓW. Na paliwo do samochodów strażników miejskich ratusz wydaje miesięcznie ok. 5 tys. zł.

Strażnicy miejscy z Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia, Poznania czy Wrocławia jeżdżą na rowerach od dawna i bardzo sobie chwalą taki środek lokomocji. Nie dość, że oszczędny, to jeszcze korzystnie wpływa na zdrowie, część ze strażników mogłaby zrzucić parę zbędnych kilogramów. Kiedy w takim razie rowery pojawią się w rzeszowskiej Straży Miejskiej? - Na razie o tym nie myślimy i nie planujemy ich zakupu - wyjaśnia Jadwiga Jabłońska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Straż Miejska posiada 2 dacie SD Logan, 2 dacie Logan, opla Astrę, daewoo Lanos oraz poloneza Atu Plus. Na przeglądy i naprawy samochodów służbowych w 2010 roku przewidziano kwotę 5 tys. zł, dodatkowo części będą kosztować około 3-4 tys. zł. Na samo jednak paliwo miasto wyda miesięcznie około 5 tys. zł.

Rowery są dużo tańsze

Rower miejski w sam raz dla strażników kosztuje około 1500zł. Posiada m.in. przerzutki, tak żeby jadąc pod górkę strażnik nie musiał się za bardzo zmęczyć. Koszty serwisowania są praktycznie żadne. Dlaczego rowery chwalą w innych miastach w Polsce? - Samochód to puszka, ogranicza kontakt z obywatelem. Rowerem można przejechać np. między blokami i dostać się w miejsca, gdzie samochodem nie można przejechać. Na rowerze można także szybciej dojechać na interwencje niż w korkach samochodem - wyjaśnia Andrzej Jasiński, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie strażnicy posiadają pięć rowerów od przeszło trzech lat

Czytaj dalej na stronach pressmedia.com.pl/
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!