Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Ratownicy medyczni na dwóch kółkach

Ratownicy medyczni na dwóch kółkach

Data: 2010-03-01
Źródło: wiadomosci24.pl

Miejscem pracy ratownika medycznego na ogół jest szpital bądź ambulans. Okazuje się jednak, że z równym powodzeniem korzystają także z dwóch kółek.

Kilka lat temu podczas przejazdu Masy Krytycznej w Warszawie zderzyło się dwóch rowerzystów. Jeden z nich złamał rękę w nadgarstku. Pomoc poszkodowanemu była utrudniona, ponieważ w pobliżu nie było niezbędnych środków medycznych. Aby w przyszłości temu zaradzić zrodził się pomysł założenia grupy, która będzie pomagała w takich sytuacjach.

W 2004 roku została założona nieformalna i niezrzeszona Grupa Ratowników Rowerowych przy Warszawskiej Masie Krytycznej, która od 2009 roku działa jako Stowarzyszenie Ratownicza Grupa Rowerowa. W jej skład wchodzi około 20 osób w różnym wieku: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarze, rehabilitanci, masażyści oraz ratownicy pasjonaci. Wszyscy przeszli niezbędne szkolenia podstaw ratownictwa przedmedycznego, organizowane co miesiąc w ramach działań stowarzyszenia.

Kim są i jak ich rozpoznać?

- Jesteśmy grupą ludzi, którzy za darmo chcą udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Możemy dotrzeć na miejsce wezwania szybciej niż karetka pogotowia, zabezpieczyć je i osoby poszkodowane do czasu przyjazdu karetki - tłumaczy Katarzyna Gryglicka, wiceprezes Stowarzyszenia Ratowniczej Grupy Rowerowej.

Ratownicy biorą udział w imprezach takich jak: Warszawska Masa Krytyczna (comiesięczny przejazd rowerowy, mający na celu zwrócenie uwagi na rowerzystów i aktualne ich problemy), Masa na Autyzm, Masa Powstańcza, targi, pokazy i maratony rowerowe czy akcje promujące bezpieczeństwo na drogach.

Czytaj dalej na stronach wiadomosci24.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!