Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt
Rowery stylowe

 

Sprzęt

2006-12-26
Jazda na rowerze jest męcząca ? Może warto kupić trzykołowy rower wspomagany silnikiem elektrycznym pobierającym energię z paneli słonecznych ? Wygodna leżąca pozycja zapewnia komfort a możliwość korzystania z dodatkowego napędu...
2006-12-22
Zimą można jeździć na rowerze - dla prawdziwych maniaków dwóch kółek to żadne odkrycie. Zaawansowani rowerzyści wybierają na tą porę roku opony z kolcami - zwiększają one przyczepność na twardym ubitym śniegu i lodzie. Na odważniejszy pomysł wpadła kanadyjska firma Ktrak Cycle Corporation - wzorem skuterów śnieżnych napędzane koło zostało "ubrane" w gąsienicę z łopatkami.
2006-12-20
Polscy turyści nareszcie doczekali się dystrybutora na Polskę sławnych bagażników niemieckiej firmy "Tubus". Od roku 2006 jest nim warszawska firma Bikeman. Marka "Tubus" nie jest może znana szerokiej rzesze rowerzystów, ale wśród podróżników korzystających z dwukołowego środka transportu cieszy się dużym uznaniem.
2006-12-18
Firma Predman - dystrybutor plecaków z bukłakami na napój "Camelbak" rozpoczęła posezonową wyprzedaż kilku swoich modeli.
2006-12-15
Czy osprzęt rowerowy może zostać uznany za dzieło sztuki? W normalnej galerii nie zobaczymy rowerowej korby. Nie znaczy to jednak, że w sprzęcie tego typu nie przywiązuje sie wagi do wyglądu. W Shimano jest na co popatrzeć.
2006-12-12
Firma SIDI, światowy producent obuwia kolarskiego, zainteresował środowisko kolarskie kolejnym wynalazkiem. Podgrzewane wkładki, bo o nich mowa, mogą być interesującym prezentem gwiazdkowym na chłodne wycieczki. Nowo opatentowana przez SIDI technologia to specjalne wkładki, których zadaniem jest podgrzewanie przedniej części stopy. Jest to strefa szczególnie narażona na wyziębienie przez kontakt z pedałem zatrzaskowym i stałe owiewanie przez lodowate powietrze.
2006-12-11
Wielu kolarzy nie lubi jazdy na rowerze wiosenną lub zimową porą. Rowerzyści szosowi, na swoich cieńkich oponach nawet nie mają możliwości przemierzania śnieżnych zasp. Dla osób, które chcą podtrzymywać wysoka formę aż do wiosny stworzono możliwość treningu w domowym zaciszu.
2006-12-05
Siedmioosobowy rower konferencyjny zaprojektowany przez amerykańskiego artystę Erica Stallera to doskonałe miejsce na urządzanie nawet długich zebrań i narad. Praktycznie każda z siedzących na okręgu osób może kierować tym dziwnym pojazdem. Ciekawy jest opatentowany system napędowy, który umożliwia przeniesienie jej z siedmiu par pedałów na trzy koła.
2006-12-01
Lubisz słuchać muzyki ? Jeśli tak - to warto zainteresować się ciekawym gadżetem mocowanym na kierownicę, który umożliwia słuchanie utworów zapisanych w cyfrowym formacie mp3 poprzez dwa głośniki. Wbudowana pamięć - 1 GB - może pomieścić 240 piosenek, zintegrowane złącze kart MMC oraz SD umożliwia rozszerzenie tej wielkości, a złącze USB dostarczenie kolejnej porcji plików.
2006-11-28
Telefon komórkowy stał się dziś rzeczą tak oczywistą jak klucze do mieszkania. Nie więc się co dziwić, że producenci prześcigają się w projektowaniu coraz bardzo funkcjonalnych modeli. Nokia 5500 Sport reprezentuje półkę dla aktywnych ludzi, którzy nie chcą chować telefonu do plecaka.
2006-11-11
Istnieją rejony gdzie rowerzyści powinni korzystać z kasków z integralną szczęką, a jednak nie zwykli tego robić. Wstrzymuje ich przed tym min. duża waga samego kasku oraz brak skutecznej wentylacji. Firma Secialized postanowiła zaradzić tym problemom oferując nowy model w swojej ofercie.
2006-11-11
Nie tak dawno pisaliśmy o pierwszym seryjnie produkowanym bagażniku rowerowym (w nowym Oplu Corsie). Okazuje sięjednak, że podobne rowiązanie ma w swojej ofercie od roku 2004 firma Renault.
2006-11-06
Firma Dahon California Inc USA, której polski dystrybutor - "Grześkowiak s.c." obchodzi właśnie pięciolecie uzyskania licencji na sprzedaż produktów na rynek Polski jest największym producentem rowerów składanych. Rowery - chociaż nie należą do najtańszych mają swoich gorących zwolenników.
2006-10-28
W najnowszym modelu nowej Corsy, firma Opel zaprezentowała bardzo ciekawe rozwiązanie dla rowerzystów.
2006-10-20
Z okazji 10-cio lecia wprowadzenia na rynek pierwszych hamulców tarczowych firmy Magura, wydała ona specjalną rocznicową serię tego modelu w charakterystycznym żółtym kolorze. Pakowany w drewniane skrzynki limitowany zestaw zawiera komplet hamulców oraz siodełko wyprodukowane i oznaczone na tą okazję: Selle San Marco DH.
2006-10-20
Ważący zaledwie 900 gramów karbonowy widelec wprowadziła do swojej oferty firma On-One z Wielkiej Brytanii. Dostosowany jedynie do hamulców tarczowych (czyli bez piwotów na cantilevery lub V-brake) widelec składa się z aluminiowej rury sterowej....
2006-10-20
Na tegorocznych targach rowerowych InterBike w Las Vegas w USA firma Floyd Cycles pokazała całkiem nietypową maszynę na kołach całkowicie osłoniętych zielonymi charakterystycznymi błotnikami.
2006-10-10
W drugiej połowie września dystrybutor marki Gary Fisher: Rea-Sport zorganizował pierwszą w Polsce prezentację nowości na rok 2007. Przyszły rok zapowiada się całkiem ciekawie. Dawno nie było już tylu zmian. W tym odcinku opisujemy: HiFi, Race Day, Fat Possum, Single Speed'y i stalowe rowery.
2006-10-02
W drugiej połowie września dystrybutor marki Gary Fisher: Rea-Sport zorganizował pierwszą w Polsce prezentację nowości na rok 2007. Przyszły rok zapowiada się całkiem ciekawie. Dawno nie było już tylu zmian.
2006-10-02
Największa polska firma produkująca rowery - Kross na przyszły sezon przygotowała całkiem sporo nowości, koncentrując się na średniej półce cenowej, ale jednocześnie rozszerzając ofertę dla bardziej wymagających "bajkerów"
Liczba pozycji:
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Ile rowerów posiadasz ?
 
1
2
3
4 i więcej
Nie mam roweru