Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Kross 2007

Kross 2007

Data: 2006-10-02
Źródło: Informacja własna

Największa polska firma produkująca rowery - Kross na przyszły sezon przygotowała całkiem sporo nowości, koncentrując się na średniej półce cenowej, ale jednocześnie rozszerzając ofertę dla bardziej wymagających "bajkerów"

Rowery XC

Kross konsekwentnie rozwija linię rowerów Level dedykowanych do jazdy w terenie i przeznaczonych do maratonów i wyścigów Cross Country (XC). Zgodnie z sugestiami użytkowników i startujących przede wszystkim na Level A6 zawodników powstał nowy model - będący rozwinięciem "A szóstki": model Level A8. Topowy "góral" dzięki wysokiej klasy osprzętowi, tarczowym hamulcom i lekkim oponom doskonale nadaje się do przemierzania długich dystansów. Rower posiada powietrzny amortyzator z blokadą skoku, dzięki czemu jest doskonały do podjeżdżania pod nawet bardzo strome zbocza. Dodatkowym plusem są rogi mające duże znaczenie przy ostrych podjazdach.
Pozostałe modele z serii Level zyskały przede wszystkim na grupach osprzętowych i amortyzatorach. Level A6 dostał nowe koła oraz amortyzator z blokadą skoku. W modelach Level A4 i A2 zastosowano amortyzatory Rock Shox Dart i wyższe grupy osprzętowe. Przyczyniło się to w znaczny sposób do poprawienia właściwości jezdnych.

Level A8 - plusy

 • amortyzator Rock Shox Tora 318 Air 100mm
 • przerzutki Shimano XT
 • hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano LX
 • koła Shimano WH-505
 • korba Truvativ Stylo SL
 • mostek, kierownica, sztyca Truvativ Team

>
Level A8 Level A6 Level A4

EX

W bardzo dobrze sprzedającym się w mijającym sezonie modelu Sign FR, zaszły dość spore zmiany. Rowery dostały nowe ramy i zagościła na nich nowa grafika.
W ramach zastosowano wahacz z grubą, 12 milimetrową "sztywną" osią. Wszystko po to, aby zwiększyć sztywność wahacza i poprawić prowadzenie roweru, które jest bardzo ważne w sportach grawitacyjnych.

W modelu Sign FR2 pojawi się nowy amortyzator Rock Shox Domain 302 U-Turn o skoku 115-160 mm natomiast mechaniczne tarczówki Avida zastąpią hydrauliczne Tektro Auriga Comp.
W FR1 V-brake zastąpią mechaniczne tarcze Tektro współdziałające z nowymi klamkami hamulcowymi posiadającymi płynną regulację modulacji.

Wszystkie rowery z serii extreme w następnym sezonie otrzymają nową grafikę. Signy naznaczone zostały kodem kreskowym! Mało tego! Na ramie, dokładnie na górnej rurze tuż za główką, wydzielono specjalne miejsce na "ludzki kod kreskowy" - odcisk linii papilarnych palca.
Zrobić taki stempel będzie można przy pomocy specjalnie przeznaczonej do tego farby, dołączonej do ramy.

Rowery sztywne, Sign DS i Sign Panic, pozostały bez większych zmian sprzętowych. Zmieniły się wyłącznie amortyzatory przednie. Sign DS otrzymał RST Launch RA o skoku 130 mm, a Sign Panic Suntour XCR 100 mm.

Sign FR2 - plusy

 • rama Alu 6061, 160 mm płynnego skoku
 • amortyzator Rock Shox Domain 302 U-Turn o skoku 115-160 mm
 • hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro Auriga Comp
 • komponenty Truvativ Hussefelt

Sign FR1 Sign FR2 Sign DS

Road

Rowery szosowe na rok 2007 zmieniły swoje oblicze. Nowa grafika i osprzęt wzmocniły ich charakter - wszystkie zbudowane są na wyższych grupach osprzętowych w stosunku do ubiegłego roku.

Topowy z grupy Venom Atrox zaopatrzony został w komponenty Shimano 105, nowe koła Shimano WH-R500 oraz karbonowy widelec znacząco poprawiający komfort jazdy.
Pozostały Venom Berus i Venom Enyo zaopatrzone są kolejno w osprzęt Shimano Tiagra i Shimano Sora.

Venom Atrox - plusy

 • rama Alu 6061
 • karbonowy widelec
 • osprzęt Shimano 105 (2x10 biegów)
 • koła Shimano WH-R500

Venom Atrox Venom Berus Venom Enyo

Trekking

Nowością wśród rowerów trekkingowych jest Navigo 2, przeznaczony do wielkiej turystyki i długich podróży. W stosunku do Navigo, który był już w sprzedaży w roku 2006 zyskał duże koła (700 C) oraz wiele przydatnych dodatków. Rower posiada 24 biegowy napęd na poziomie grup Alivio/Deore i hydrauliczne hamulce Magura HS11. Za amortyzacje przodu odpowiada Suntour NRX6500 z blokada skoku a z tyłu amortyzowana sztyca, także firmy Suntour.
Atutem Navigo 2 jest jego bardzo bogate wyposażenie. Wraz z rowerem dostajemy komplet bagażników, sakwy (przód i tył), oświetlenie z dynamem w przedniej piaście, bidon, pompkę, zestaw kluczy oraz licznik Sigma.
W kolekcji pojawiły się jeszcze dwa nowe rowery trekkingowe, mianowicie Trans Syberian i Trans Alp. Wypełniły one lukę pomiędzy Navigo a rowerem Trans Pacyfic. Są one wyposażone w amortyzator Suntour CR V8 oraz osprzęt Shimano Deore - Trans Syberia i Shimano Alivio - Trans Alp.

Navigo 2 - plusy

 • rama Alu 6061
 • koła 28"
 • amortyzowany widelec Suntour NRX 6500 i amortyzowana sztyca podsiodłowa
 • hamulce hydrauliczne Magura HS11
 • wyposażenie dodatkowe: sakwy, licznik, pompka, zestaw kluczy, bidon

>
Trans Alp Trans Syberian Navigo 2

Cross

W Crossowej części kolekcji mamy dwa nowe modele Crow Rubble i Crow Preria zaopatrzone w świetny zestaw kół Alexrims City 1.0 oraz amortyzowane widelce Suntour NEX4510 i Suntour NEX 4010. Pierwszy z nich jest zbudowany na osprzęcie Shimano Deore/LX, drugi na Shimano Deore/Alivio. W stosunku do poprzedniego roku zmieniona została rama na "bardziej przyjazną dla rodziny". Pozwala bez problemu zamontować fotelik dziecięcy. Nie zapominano także o amortyzowanych sztycach podsiodłowych, znacznie poprawiających komfort jazdy oraz rogach pozwalających zmienić uchwyt w trakcie długich wycieczek.

Na dotychczasowej ramie został Crow Fitness, jako najbardziej usportowiony rower crossowy. Jadący na nim pozostaje w bardzo aerodynamicznej pozycji. Do dyspozycji ma 24 biegi pozwalające optymalnie dobrać przełożenie. Amortyzator z blokadą skoku zapobiega utracie energii na płaskich odcinkach.

Crow Rubble - plusy

 • rama alu 6061
 • amortyzowany widelec Suntour NEX4510
 • amortyzowana sztyca podsiodłowa
 • koła Alexrims city 1.0
 • osprzęt Shimano LX/Deore
Crow Rubble Crow Preria Crow Fitness

City

Linia rowerów miejskich Kross 2007 to, w większości, bardzo wygodne rowery serii Park z nisko opuszczoną rurą oraz klasyczne miejskie rowery stworzone na wzór rowerów z retro. Większość wyposażona jest w wielobiegowe piasty Shimano, prądnice w przedniej piaście oraz amortyzowany widelec.
Najwyższy w kolekcji Mansfield Park Pro posiada 7 biegów "ukrytych" w tylnej piaście, dynamo w przedniej, amortyzowany widelec i sztyce podsiodłową Suntour. Żelowe siodełko i chwyty, regulowana kierownica oraz antypoślizgowe pedały zapewniają komfort na najwyższym poziomie.

Mansfield Park Pro- plusy/wyróżniki

 • Stylowa aluminiowa rama
 • 7 biegów w tylnej piaście
 • Dynamo w przedniej piaście
 • Amortyzowany widelec i sztyca podsiodłowa
 • Komfortowe, żelowe siodełko
 • Regulowana kierownica

Deceiver to najmłodsze dziecko projektantów Krossa.
Należący do grupy "City" rower ma koła rodem z kolarki (650x26C) i osprzęt Shimano Nexave Intego. Przedni hamulec tarczowy i tylni typu V. Shimano Intego jest kombinacją 3 biegowej piasty i zewnętrznej 8 rzędowej kasety. W wyniku takiego połączenia pozbywamy się przedniej przerzutki co zwłaszcza przy poruszaniu się po mieście jest bardzo wygodne.
Jest to rower miejski dla osób lubiących szybko i bezkompromisowo poruszać się po mieście, jak np. kurierów rowerowych. Rower ten będzie seryjnie wyposażony w oświetlenie bateryjne.
Deceiver - brand new Kross commuting bike

Stanley Park Manfield Park Deceiver
Tagi: 2007 , Kross , rowery
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!