Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Dahon 2007

Dahon 2007

Data: 2006-11-06
Źródło: Informacja własna

Firma Dahon California Inc USA, której polski dystrybutor - "Grześkowiak s.c." obchodzi właśnie pięciolecie uzyskania licencji na sprzedaż produktów na rynek Polski jest największym producentem rowerów składanych. Rowery - chociaż nie należą do najtańszych mają swoich gorących zwolenników. Ceny stają się coraz przystępniejsze dla polskiego odbiorcy: w tym roku najtańszy model: Speed D7 kosztuje 1490 zł, natomiast w 2007 roku ceny będą się zaczynać od 1290 zł za aluminiowego Eco.

Nowe logo Dahon

Dahon zmieniła swoje logo na zielone, mające się bardziej kojarzyć z proekologicznym produktem tej firmy. Chodzi tutaj o różnicę między tradycyjnym rowerem a jeszcze bardziej funkcjonalnym i ekologicznym składakiem. Jego dodatkowa "ekologiczność" ma polegać na umożliwieniu np. dojazdów do pracy i uczelni transportem łączonym: rower - metro - rower, rower - tramwaj - rower itp. i przechowania go przy biurku lub w szatni.

Stare logo Dahon (do 2006 roku) Nowe logo Dahon

Nowy model Dahon Glide

Nagrodzony srebrnym medalem na targach Eurobike w Niemczech "Glide" to całkowicie nowy model na 24 calowych kołach i wewnętrznej przerzutce SRAM P7. Konstrukcja roweru wymusza wyprostowaną, wygodną pozycję rowerzysty. Zbudowany na aluminiowej, oczywiście składanej ramie (Alu 7005) rower waży 16,5 kg. Ten model będzie w Polsce dostępny na zamówienie dla klientów indywidualnych w cenie około 3200 zł.

Dahon Glide złożony Dahon Glide rozłożony

Nowy model Dahon Eco

Do kolekcji składanych "Dahonów" dołączy nowy model Eco, który będzie najtańszym rowerem w ofercie firmy. Za cenę 1290 zł otrzymamy dwunastokilogramowy rower, oparty na aluminiowej ramie, stalowym widelcu, kołach 20" oraz z zewnętrzną sześciobiegową przerzutką Shimano SIS. Według producenta czas składania tego modelu wynosi 15 sekund.

Dahon Eco złożony Dahon Eco rozłożony

Nowy model Dahon Curve

Nowością na przyszły rok jest biały składak oparty na bardzo charakterystycznej jednobelkowej ramie w kształcie wydłużonego banana na małych 16" kołach. Ważący 10 kg rower po złożeniu ma niewielkie wymiary: 34x60x65 cm. Będzie on dostępny na zamówienie dla klientów indywidualnych w cenie 1690 zł.

Dahon Curve złożony Dahon Curve rozłożony

JetStream XP

Na drugim biegunie cenowej oferty Dahona leży JetStream XP w cenie 4990 zł. Ważący zaledwie 9 kg rower na 20 calowych kołach posiada osiem przełożeń z tyłu (SRAM X.9), korbę FSA Gossamer 53T oraz regulowany gazowy amortyzator tylny Cane Creek AD5. Do tej pory polscy rowerzyści mogli kupić ważący prawie 11 kg model JetStream. Model JetStream XP jest dostępny na zamówienie dla klientów indywidualnych.

Dahon JetStream XP złożony Dahon JetStream XP rozłożony

Praktyczny Jack i Roo

W obecnym sezonie (2006r) przebojem okazał się model Jack, który podobnie jak Roo posiada wbudowaną pompkę w sztycy siodła. Model Roo D3, dostępny w kolorze piaskowym oraz czarno-matowy Jack, który wg zapewnień producenta składa się w 5 sekund będą kosztowały 1790 zł

Dahon Jack rozłożony Dahon Jack rozłożony
Dahon Roo złożony Dahon Roo D3 rozłożony

Klub Dahonautów

Od przyszłego sezonu rozpocznie działalność klub użytkowników rowerów składanych Dahon - Klub Dahonautów. Będzie zawierał Forum kontaktów użytkowników Dahona: wymiana doświadczeń, porady, imprezy i specjalne oferty dla członków.

Więcej informacji na polskiej stronie Dahon »
Tagi: 2007 , dahon , rowery
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!