Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Szlak rowerowy śladem żelaznej kurtyny

Szlak rowerowy śladem żelaznej kurtyny

Data: 2011-03-26
Źródło: naszemiasto.pl

Wzdłuż linii dzielącej Europę do 1990 roku przebiegnie trasa rowerowa. Obejmie Pomorze i Trójmiasto, historycznie związane z upadkiem żelaznej kurtyny. Do idei, którą zapoczątkował Michael Cramer, niemiecki poseł Parlamentu Europejskiego, włączył się Gdańsk.

W mieście odbyło się spotkanie międzynarodowego konsorcjum, które zaprojektuje, a potem wytyczy trasę rowerową od Finlandii do Niemiec, również na Pomorzu. Wstępny szkic powstanie prawdopodobnie do końca tego roku. - Do ostatecznego powstania trasy jeszcze długa droga, bo przy projektowaniu jej przebiegu trzeba uzyskać nie tylko zgodę poszczególnych samorządów, ale przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców na rzecz jej racjonalnego wytyczenia - mówi Andrzej B. Piotrowicz z Pomorskiego Stowarzyszenia Wspólna Europa, lidera konsorcjum. - Jest za wcześnie, by mówić o dokładnym przebiegu trasy, ale nie wyobrażam sobie, żeby mogła ominąć Gdańsk, Sopot i Gdynię.

Sprawę przybliża Remigiusz Kitliński, gdański oficer rowerowy. - W Polsce przebieg trasy żelaznej kurtyny jest prawie tożsamy ze szlakiem EuroVelo 10, który prowadzi wzdłuż wybrzeża Bałtyku - informuje. Cała trasa rowerowa żelaznej kurtyny ma liczyć ponad 6 i pół tys. km, z czego ponad 800 km na obszarze Polski.

Czytaj dalej na stronach naszemiasto.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!