Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Rowerem przez Alpy - 100 napiękniejszych alpejskich tras w dwóch tomach

Rowerem przez Alpy - 100 napiękniejszych alpejskich tras w dwóch tomach

Data: 2014-08-20
Źródło: Informacja własna

Który rowerzysta choć trochę interesujący się sportem kolarskim nie słyszał o wysokogórskich przełęczach Col d'Iseran, Col du Galibier, Passo dello Stelvio czy Passo Fedaia znanych z Tour de France oraz Giro d'Italia? W ilu planach podróżniczych goszczą takie podjazdy jak do L'Alpe d'Huez, Madonny di Campiglio czy na przełęcz Hohtor w Austrii? Te wszystkie najwyższe, najstromsze, najładniejsze i najbardziej atrakcyjne trasy wiodące po Alpach zostały opisane w dwóch tomach przewodnika "Rowerem przez Alpy"

(full) Rowerem przez Alpy - 100 napiękniejszych alpejskich tras w dwóch tomach-rowerem_przez_alpy_t2_01_1.jpg

Pierwszy tom ukazał się w 2013 roku, a na następny musieliśmy czekać kolejny rok. Trasy podzielono na dwie części:

Oba przewodniki - tego samego autora - mają podobny układ: każda trasa posiada:

  • numer
  • tytuł
  • małą mapkę
  • krótki opis - od 1 do 4 stron
  • kilka zdjęć
  • profil wysokości
  • szczegółowe informacje na temat trasy w skrócie

Rowerem przez Alpy - 100 napiękniejszych alpejskich tras w dwóch tomachWiększość opisanych tras ma od 10 do 50 kilometrów długości i prowadzi według schematu - wjazd na przełęcz i zjazd z drugiej strony. Czasami zdarzają się pętle.

Sam opis nie jest zbyt długi - wręcz w żołnierskich słowach autor charakteryzuje przebieg trasy i cel podróży. Tylko tyle i aż tyle - pamiętajmy, że to jest przewodnik, a nie opowieść o wyprawie rowerowej. Liczą się suche fakty i informacje praktyczne.  A propos tego drugiego - widać, że "Rowerem przez Alpy" pisał rowerzysta dla rowerzystów. Na początku opisu każdej trasy znajduje się żółta strona z szczegółowymi informacjami praktycznymi w skrócie. Znajdziemy tam dane o miejscu startu i zakończenia trasy, jej długości, przewyższeniu, czasie przejazdu, stopniu trudności (osobno dla podjazdu i zjazdu z przełączy), mapach, okresie otwarcia drogi, warunkach drogowych  a nawet zalecanym przełożeniu na którym warto jechać.

Dokładny opis przewodników znajdziecie w naszym dziale "Książki":

Rowerem przez Alpy - 100 napiękniejszych alpejskich tras w dwóch tomachRowerem przez Alpy - 100 napiękniejszych alpejskich tras w dwóch tomach

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!