Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > W Tczewie powstanie choinka z ... rowerów

W Tczewie powstanie choinka z ... rowerów

Data: 2012-11-23
Źródło: Informacja własna

Tczew jako pierwsze miasto w Polsce zamierza ustawić choinkę z ... rowerów. W tym celu Urząd Miasta zachęcają do pozbycia się starych, nieużywanych i niesprawnych technicznie jednośladów oraz ram i kół.

Sześćdziesięciotysięczne miasto na Pomorzu znane jest z prorowerowych działań - jako najmniejsze Polskie miasto posiada oficera rowerowego (a właściwie pięcioosobowy zespół) oraz jako jedno z pięciu miast w Polsce zdobyło tzw certyfikat BYPAD.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia urzędnicy postanowili także wykorzystać w swoich działaniach propagujących rower jako środek komunikacji.

(full) -choinka_z_rowerow.jpg

Domyślamy się, że inspiracja do pomysłu rowerowej choinki była podobna instalacja w jednej z galerii handlowych w mieście Szenjang w zeszłym roku. Utworzona z 230 rowerów choinka miała 12 metrów wysokości. Podobne konstrukcje tworzono wcześniej w Sydney w 2010 roku oraz w Londynie (z 35 kół) w 2009 roku 

Rowery na choinkę są w przyjmowane w Biurze Obsług Klienta w Urzędzie Miejskim. Jest także możliwość odbioru jednośladu ze wskazanego miejsca (zgłoszenia na adres: link@um.tczew.pl).

Akcja pozyskiwania rowerów trwa do 30 listopada 2012 roku.

Więcej informacji udziela Małgorzata Ciecholińska pod nr tel. 501 155 253 lub Biuro Rzecznika Prasowego pod nr tel. 58 775 93 22.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!