Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wakacyjny konkurs Warki Radler rozstrzygnięty

Wakacyjny konkurs Warki Radler rozstrzygnięty

Data: 2013-09-12
Źródło: Informacja własna

Wakacyjny konkurs Warki Radler rozstrzygniętyOryginalny bawarski radler powstał w odpowiedzi na potrzebę chwili, jako napój dla rowerzystów, którzy masowo skorzystali z rowerowej trasy prowadzącej do monachijskiej piwiarni Xaviera Kuglera. Sięgając do swego rowerowego rodowodu, Warka Radler zaprosiła internautów do wspólnego tworzenia tras rowerowych, inspirując niemal 27 000 użytkowników strony www.trasyradlerowe.pl do aktywnego wypoczynku. Strona trasyradlerowe.pl  powstała we współpracy z traseo.pl - znanym serwisem internetowym, gromadzącym trasy turystyczne. Wezwaniu do letniej aktywności, które brzmiało: „Ruszaj w trasę!” towarzyszyło nieodłączne przypomnienie, że jazda na rowerze po alkoholu jest niedopuszczalna, a Warka Radler doskonale smakuje po zakończeniu udanej wyprawy.

Z Facebooka na rower

Wakacyjny konkurs Warki Radler rozstrzygniętyStworzony przez Warkę Radler serwis trasyradlerowe.pl pozwala każdemu na wybranie odpowiedniej dla siebie trasy. Dzięki wyszukiwarce można określić zarówno lokalizację, jak i stopień trudności trasy. Co więcej, wybraną pozycję można wydrukować, wysłać mailem lub przy użyciu QR kodu otworzyć w mobilnym urządzeniu i korzystać z pełnego opisu podczas rowerowej wyprawy.

Podczas pięciu tygodni akcji stronę odwiedziło niemal 27 000 unikalnych użytkowników, którzy korzystali z niej zarówno w komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Stworzenie mobilnego rozwiązania okazało się strzałem w dziesiątkę. Łącznie z mobilnych wersji serwisu korzystało niemal 10% wszystkich użytkowników.

Przez 5 tygodni lata, od 27 czerwca do 12 sierpnia, akcji towarzyszył konkurs na profilu Warki Radler. Konkursowym zadaniem było zgłoszenie swojej autorskiej trasy rowerowej. Podczas 5 tygodni rowerzyści zgłosili 216 tras, dostępnych dzisiaj na stronie trasyradlerowe.pl. Aplikacja konkursowa okazała się doskonałym narzędziem rozwoju społeczności i tak już jednego z największych profili piwnych w polskim Facebooku (ponad 240 000 fanów). Odwiedziło ją ponad 10 tysięcy osób, przy czym 84% odwiedzin pochodziła od nowych użytkowników.

Ekipa jedzie w Pieniny

Zwycięzcą konkursu został Paweł Podgórski, autor trasy: „Pieniny 2013”. Jury konkursu, wspólnie z przewodniczącym Marcinem Korzonkiem - znanym orędownikiem turystyki rowerowej, uznało, że to zgłoszenie najlepiej wpisuje się w klimat konkursu. Autor trasy to zapalony rowerzysta, aktywny użytkownik serwisów rowerowych, który na wyprawę po Pieninach wybrał się ze swoją ekipą.

Dwudniowa wyprawa po górach leży w zasięgu większości polskich rowerzystów, a jej opis i dokumentacja zdjęciowa sprawia, że czytając ma się ochotę natychmiast wskoczyć na rower: „Po niedługim postoju w Czerwonym Klasztorze jedziemy twardo już do Szczawnicy. Muszę przyznać, że ten odcinek doliny Dunajca jest wyjątkowo piękny. Szutrowa ścieżka biegnąca wzdłuż rzeki, a ponad nami skalne ściany. Zrobiwszy 40km dojeżdżamy z powrotem do Szczawnicy. Zdajemy sobie sprawę, że najłatwiejsza część za nami. Najwyższy czas uzupełnić braki energii pysznym obiadkiem przy deptaku nad Grajcarkiem. Po mniej więcej godzinnej przerwie ruszamy główną drogą biegnącą przez Szczawnicę, a następnie odbijamy w ulicę Sopotnicką. Pierwszy odcinek biegnie asfaltem, ale niedługo później zaczyna się utwardzona leśna droga i tak aż na szczyt”.

Całość (a także pozostałe nagrodzone w konkursie trasy) do przeczytania i wykorzystania, także podczas złotej polskiej jesieni, na stronie: http://trasyradlerowe.pl/konkurs.html. Nagroda w wysokości 10 000 zł, przyznana w konkursie Warki Radler jest przeznaczona na realizację rowerowej wyprawy marzeń.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!