Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Polskie drewniane rowery z poznańskiego konkursu

Polskie drewniane rowery z poznańskiego konkursu

Data: 2014-01-27
Źródło: drewno.pl

W zeszłym roku poznański Wydział Technologi Drewna ogłosił konkurs na zbudowanie roweru z drewna. 

Polskie drewniane rowery Zgodnie z regulaminem konkursu ogłoszonego przez przez studentów Wydziału Technologii Drewna warunkiem wzięcia udziału w zabawie było zbudowanie wehikułu z drewna lub z materiałów drewnopodobnych. Na tak skonstruowanym dwukołowym pojeździe konstruktor musiał podjechać po budynek WTD, by zademonstrować jego walory techniczne oraz użytkowe.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 zawodników, również z innych uczelni. Do finału stanęło sześć konstrukcji, z których niestety jedna odpadła z powodu niespełnienia wymogów regulaminu.


Po komisyjnej ocenie i próbnych jazdach, komisja konkursowa ustaliła, na podstawie liczby oddanych głosów, następującą kolejność konstruktorów - majsterkowiczów:

Polskie drewniane rowery - I miejsce i nagrodę ufundowaną przez dziekana Wydziału Technologii Drewna prof. dr hab. Bartłomieja Mazelę otrzymał Mateusz Frost za rower o nazwie „Frost”

- II miejsce zajął Łukasz Godek (za konstrukcję roweru „Luk”)

- III zespół: dr inż. Bartosz Pałubicki oraz studenci III roku: Krzysztof Weltrowski i Grzegorz Zmyślony za trzyosobowy pojazd dwukołowy o nazwie „Drewnolino”.

Zwycięski projekt z powodzeniem sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Rower wykonany z drewna mahoniowego i bukowego waży ok. 10 kg. -To pPolskie drewniane rowery ierwszy rower, jaki skonstruowałem - powiedział jego autor Mateusz Frost, który na jego stworzenie poświęcił półtora miesiąca. -Największą trudność sprawiło wywiercenie otworów przy kierownicy i pedałach.

Konkurs zorganizowany przez Samorząd Studencki Wydziału Technologii Drewna oraz Koło Naukowe Technologów Drewna ma być kontynuowany w przyszłości. Kolejna edycja planowana jest za dwa lata.


Polskie drewniane rowery Polskie drewniane rowery

Czytaj dalej na stronach drewno.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!