Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Warszawa też kręci rowerami

Warszawa też kręci rowerami

Data: 2012-08-02
Źródło: Informacja własna

1 sierpnia w Warszawie wystartował największy system bezobsługowych wypożyczalni rowerów w Polsce. Do dyspozycji mieszkańców stolicy będzie ponad tysiąc rowerów rozmieszczonych na 57 stacjach.

- Warszawa jest kolejnym miastem, po Wrocławiu, Poznaniu i Opolu, w którym uruchomimy bezobsługowe wypożyczalnie rowerów. W stolicy realizujemy największą z dotychczasowych inwestycji w Polsce – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy NextBike Polska, która jest operatorem warszawskiego systemu - W przyszłym roku złoży się na nią 125 stacji oraz 2100 rowerów.

Jakie są przyczyny tak dużej popularności wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce?

- Jazda jednośladem jest dobrą alternatywa dla poruszania się zatłoczoną komunikacją miejską - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy NextBike Polska. - Podobne systemy z powodzeniem od lat funkcjonują w krajach w całej Europie. W Polsce podróżowanie rowerem do pracy, na zakupy lub spotkania ze znajomymi robi się coraz popularniejsze, bo jest po prostu wygodne i zdrowe - dodaje.

Veturilo, pod taką nazwą będzie funkcjonował system rowerów miejskich w stolicy (w języku esperanto oznacza transport, środek transportu). W pierwszej fazie inwestycji system będzie dostępny w Śródmieściu, na Bielanach, Ursynowie i w Wilanowie.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!