Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Ruszył rower miejski w Warszawie

Ruszył rower miejski w Warszawie

Data: 2013-04-10
Źródło: Informacja własna

Rower miejski w Warszawie9 kwietnia ruszył nowy sezon Warszawskiego Roweru Miejskiego - Vetuliro. Operator systemu - firma Nextbike zwiększyła trzykrotnie ilość stacji, gdzie można wypożyczyć rower - do 150.

Do 50 stacji działających w zeszłym roku dojdzie aż 100 nowych. W ten sposób Vetuliro będzie działał w: Śródmieściu, Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie.

W połowie kwietnia zostana uruchomione stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce.  W maju będzie można wypożyczać rowery w kolejnych, nowych stacjach na Ursynowie, Ochocie oraz we Włochach, a także w stacjach uruchomionych w ramach systemu "Pedałuj i Płyń".

Do 15 kwietnia w obsłudze stacji będą pomagali informatorzy, którzy będą dyżurowali w godz. 7-13. Dostaniemy od nich mapkę zawierającą lokalizacje stacji oraz instrukcję obsługi systemu. Mapa będzie także dostępna w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej: na lotnisku Chopina (Terminal A, hala przylotów), w centrum informacyjnym w PKiN (wejście od ul. E. Plater, obok Muzeum Techniki) i na Rynku Starego Miasta 19/21/21a. Mapy od 15 kwietnia będzie można otrzymać m.in. w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

System Warszawskiego Roweru Miejskiego ruszył w sierpniu ub. roku. Od chwili jego uruchomienia na początku sierpnia do końca listopada, kiedy zakończył się sezon, odnotowano ponad 50 tysięcy użytkowników oraz 290 tys. wypożyczeń.

Pierwsze 20 minut korzystania z systemu jest darmowe, a pierwsza godzina jazdy rowerem kosztuje symboliczną złotówkę, czwarta i każda następna – 7 zł.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!