Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wiedeński "Rok rowerów"

Wiedeński "Rok rowerów"

Data: 2013-01-20
Źródło: Informacja własna

Wiedeński "Rok rowerów"Mimo przeszywającego zimna, opadów śniegu i zimowej aury, niekorzystnej dla miłośników dwóch kółek, w austriackiej stolicy - Wiedniu zainaugurowano "rok rowerów". "Radjahr 2013" to bogata oferta różnorodnych imprez sportowych i kulturalnych skierowanych do cyklistów lecz nie tylko. Jest to pierwszy „rok rowerów“ w historii miasta znanego z doskonałej muzyki, kultury i kawy. Na jego organizację zarezerwowano prawie 4,5 mln euro.

Wiedeński "Rok rowerów"Władze austriackiej stolicy - Wiednia ogłosiły rok 2013, "rokiem rowerów" lub jeśli ktoś woli „rokiem dwóch kółek“. Szereg zaplanowanych na kolejnych dwanaście miesięcy imprez ma jeden cel: znacznie zwiększyć ruch rowerowy w austriackiej metropolii nie tylko w miesiącach wiosenno-letnich. Poprzez różnorodną promocję jazdy na rowerze jeszcze więcej wiedeńczyków ma się przekonać o zaletach tej formy podróżowania czy to do pracy, na uczelnię czy w celach czysto rekreacyjnych.

Na cały 2013 r. zaplanowano we wszystkich dzielnicach Wiednia szkolenia z jazdy na jednośladzie dla początkujących i dla zaawansowanych oraz kursy instruktażowe i serwisowe.

Kulminacyjnym punktem obchodów wiedeńskiego „roku rowerów“ będzie natomiast czerwiec. W dniach od 08. do 16. czerwca 2013 ma się odbyć Vienna Cycling Week i takie imprezy jak „Prompton Race” z piknikiem rowerowym, Bicycle Film Nights, Bicycle Fashion Show, parada rowerowa zakończona piknikiem pod diabelskim kołem „Riesenrad“ w znanym wiedeńskim parku Prater, koncert dzwonków rowerowych oraz wielka letnia feta rowerowa na Placu Ratuszowym, który przez dziewięć dni będzie w szczególny sposób tętnić życiem.

Wiedeński "Rok rowerów"W ramach „roku rowerów“ odbędzie sie też organizowana przez miasto i Europejską Federację Rowerową (European Cyclists‘ Federation) konferencja VELO-CITY 2013. Odbędzie się ona w dniach 11. - 14. czerwiec 2013 r. w historycznej części miasta. Motto konferencji „The Sound of Cycling – Urban Cycling Cultures“ nawiązuje do muzycznych tradycji Wiednia, a jej zróżnicowany program uwzględnia wielopłaszczyznowy temat jazdy na rowerze w mieście. Główne tematy tegorocznego spotkania to mobilność, ekologia i klimat, zdrowie, gospodarka, zasoby, polityka przestrzenna i społeczna oraz w Wiedniu po raz pierwszy tzw. kultura rowerowa.

(full) Wiedeński "Rok rowerów"-wieden_rok_rowerow_5.jpg

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!