Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > VELO CITY 2013 - 11-14 czerwiec

VELO CITY 2013 - 11-14 czerwiec

Data: 2013-05-21
Źródło: Informacja własna

VELO CITY 2013Władze austriackiej stolicy - Wiednia ogłosiły przyszły 2013 rok, „rokiem roweru“ (Radjahr 2013) a jego kulminacją będzie organizowana przez miasto i Europejską Federację Rowerową (European Cyclists‘ Federation) konferencja VELO-CITY 2013. Odbędzie się ona w dniach 11. - 14. czerwiec 2013 r. Motto konferencji „The Sound of Cycling – Urban Cycling Cultures“ nawiązuje do muzycznych tradycji Wiednia, a jej zróżnicowany program podejmuje wielopłaszczyznowy temat jazdy na rowerze w mieście.Konferencje VELO-CITY odbywają się co roku, lecz co dwa lata w Europie. Tegorocznym gospodarzem konferencji było Vancouver w Kanadzie, w roku 2013 największa konferencja poświęcona polityce rowerowej i rowerzystom odbędzie się w Wiedniu. Przygotowania do tego wydarzenia już trwają.

VELO CITY 2013Na miejsce organizacji konferencji wybrano historyczną część miasta, nie tylko okazałe sale wiedeńskiego ratusza lecz ogólnodostępny Plac Ratuszowy. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni eksperci i referenci z całego świata, którzy swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem podzielą się z uczestnikami konferencji. Wśród ponad 1200 delegatów będą planiści, architekci, przedstawiciele administracji, socjologowie, naukowcy i przedstawiciele biznesu. Główne tematy wiedeńskiego spotkania to mobilność, ekologia i klimat, zdrowie, gospodarka, zasoby, polityka przestrzenna i społeczna oraz w Wiedniu po raz pierwszy tak zwana kultura rowerowa.

Program konferencji uzupełniają warsztaty, posiedzenia plenarne i okrągłe stoły oraz wystawy i zajęcia dla dzieci i młodzieży. W dniach od 08. do 16. czerwca 2013 zaplanowano Vienna Cycling Week i takie imprezy jak „Prompton Race” z piknikiem rowerowym, Bicycle Film Nights, Bicycle Fashion Show, paradę rowerową zakończoną piknikiem pod diabelskim kołem Riesenrad, koncert dzwonków rowerowych oraz wielką letnią fiestę na Placu Ratuszowym, który przez dziewięć dni będzie w szczególny sposób tętnić życiem.

VELO CITY 2013Jury wybierając Wiedeń na organizatora konferencji Velo City 2013 podkreślało jego bliskość i partnerstwo z wieloma ważnymi miastami Europy Południowo-Wschodniej, jak np. Krakowem czy Warszawą.  Fakt ten powinien stać się istotnym impulsem do wspierania ruchu rowerowego w krajach i miastach gdzie odsetek korzystających w codziennej komunikacji z roweru jest znacznie niższy, niż w państwach Beneluksu, Skandynawii, Niemiec czy choćby Austrii.
Czy tak się faktycznie stanie i czy polityka rowerowa Wiednia znajdzie naśladowców w naszym kraju, to dopiero czas pokaże.

Bliższe informacje na stronie: www.velo-city2013.com

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!