Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015 - Święto cykliczne - niedziela, 14 czerwca

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015 - Święto cykliczne - niedziela, 14 czerwca

Data: 2015-06-11
Źródło: Informacja własna

Wrocławskie Święto Rowerzysty, to największa (3-5 tys. uczestników), niesportowa impreza rowerowa w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako istotnego elementu ekologicznego i zrównoważonego transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. WŚR jest skierowane do wszystkich, a udział w imprezie jest zupełnie darmowy. Ideą przewodnią WŚR jest promowanie roweru, jako istotnego elementu ekologicznego i zrównoważonego transportu. Organizatorem jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa przy współfinansowaniu Gminy Wrocław.

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015

Podwieczorki i Rowerowa Joga, to wydarzenia towarzyszące WŚR. Od 8 do 12 czerwca od godziny 16:00 będziemy rozdawać darmowy poczęstunek rowerzystom wracającym z pracy w podziękowaniu za odpowiedzialny wybór środka transportu. Joga w Parku Tołpy z Darkiem Wojteczkiem, to oferta dla tych, którzy chcą obudzić swoje ciało przed Wielkim Peletonem. Zapraszamy 14 czerwca na 10:15.

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015

Wielki Peleton w tym roku wzbogacony o Bikensemble Parade – pierwszą w Polsce paradę orkiestr dętych na rowerach, która urozmaici muzycznie WŚR tworząc 8-kilometrowy koncert. Pomysłodawcą jednego z pierwszych takich koncertów w tej części Europy jest duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia Jan Feat. Projekt pod patronatem Wrocławia i ESK 2016 oraz operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego – Nextbike Polska. Przed Peletonem Zlot Gwiaździsty, czyli grupowy dojazd dla uczestników WŚR z odległych miejsc do centralnego punktu zbiórki. Zachęcamy, aby dołączać na trasie. Wielki Peleton oraz trasy Zlotu dostępne są tutaj: M apa WŚR 2015.

Bajk Piknik po przyjeździe Peletonu kolejny raz odbędzie się w Parku Tołpy. Nie zabraknie wielu konkursów z nagrodami i darmowych warsztatów. Do wygrania 4 rowery, mnóstwo rowerowych akcesoriów, w tym sakwy, zapięcia, czy dzwonki. Bogata oferta skierowana jest do najmłodszych: wyścigi rowerowe, kącik plastyczny, zabawa z klanzą, malowanie twarzy i inne. Starsi będą mogli spróbować swoich sił w jeździe fatbikiem, pościgać się na Goldsprintach, skorzystać z rowerowej sokowirówki, wziąć udział w warsztatach bikefittignu, dobrać odpowiedni sposób przewożenia swoich dzieci, czy czworonogów, bądź też skorzystać z darmowego serwisu Dra Bike'a. Szczegóły publikujemy na naszym fanpage'u .

Więcej informacji: swietorowerzysty.pl

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!