Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Wrocławskie Święto Rowerzysty - Święto Cykliczne 8 czerwca 2014

Wrocławskie Święto Rowerzysty - Święto Cykliczne 8 czerwca 2014

Data: 2014-06-01
Źródło: Informacja własna

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Wrocławskiego Święta Rowerzysty, które jest największą, niesportową rowerową imprezą w regionie. Kolejny już raz impreza odbywać się będzie pod wspólnym sztandarem Święta Cyklicznego w dużych miastach w Polsce. Jak co roku rowerzyści wezmą udział w Szykownym Peletonie ulicami Wrocławia, który dojedzie na miejsce Bajk-Pikniku. Do wygrania aż 3 rowery, sakwy, zapięcia i inne rowerowe gadżety!

W Polsce rower wciąż jeszcze jest jednoznacznie kojarzony ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to miasta, które mocno postawiły na transport rowerowy. Chcemy popularyzować ideę przestrzeni, po której można wygodnie i szybko się przemieszczać, w której hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, oddycha się czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły. Dlatego już drugi rok z rzędu przyświeca nam hasło: Śluzy malować – zalegalizować! Postulujemy bowiem jak najszybsze dokończenie przez Rząd RP nowelizacji rozporządzeń wykonawczych w Prawie o Ruchu Drogowym, co pozwoli na budowę bezpiecznych rozwiązań infrastrukturalnych.

Część 1: Szykowny Peleton → 12:00 Plac Nowy Targ

W ubiegłym roku w peletonie jechało niemal 3,5 tys. osób. Liczba użytkowników roweru we Wrocławiu stale rośnie, a wielki Szykowny Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem. W peletonie pojedzie z nami również Luca Battiston – włoski artysta, konstruktor trójkowołego soundsystemu stworzonego tak, aby zagłuszać szum ulicy. Na samym czele peletonu będziemy bębnić w rytmach Samby!

Wrocławskie Święto Rowerzysty - trasa przejazdu

Organizatorzy sugerują, aby kierowcy samochodów również się zapoznali z trasa przejazdu rowerzystów, 12:00-14:00


Pokaż WŚR 2014 trasa peletonu na większej mapie

Część 2: Bajk Piknik → 14:00 Park Tołpy

Rowerowy Piknik to przyjemna forma spędzenia wspólnie niedzielnego popołudnia. Na rowerzystów, jak co roku czekają konkursy z nagrodami, darmowy warsztat rowerowy Dra Bike'a, punkt znakowania rowerów przez policję, atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne sprzedające pyszne jedzenie, oraz liczne stoiska rowerowych wystawców. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike'ów.

Prolog → Zlot Gwiaździsty

Zlot Gwiaździsty, to grupowy dojazd uczestników Wrocławskie Święto Rowerzysty z odległych miejsc do centralnego punktu zbiórki.

Zlot ma za zadanie ułatwić dojazd do centrum osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także osobom ceniącym sobie towarzystwo innych rowerzystów! Wzorujemy się tu na berlińskim Sternfahrcie i na tradycyjnym zlocie Szczecińskim.

W tym roku jedziemy z czterech kierunków: z Siechnic, Psiego Pola, Leśnicy oraz z Karłowic.

Dokładne trasy i godziny startu będą dostępne wkrótce.

Zlot Gwiaździsty jest prowadzony na zasadach ogólnych, każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność. Każda z tras będzie jednak prowadzona przez naszych przewodników.

Kto za tym stoi?

Organizatorem jest stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa na zlecenie i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.  

Więcej informacji:KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!