Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Dolina Chochołowska w Tatrach płatna dla rowerzystów

Dolina Chochołowska w Tatrach płatna dla rowerzystów

Data: 2016-04-20
Źródło: Informacja własna

Od 20 kwietnia rowerzyści będą musieli zapłacić 10 zł za możliwość wjazdu na jednośladzie do Doliny Chochołowskiej oraz nie będzie możliwości wypożyczenia roweru - znika taki punkt u wejścia do doliny.

Dolina Chochołowska to jedno z najpopularniejszych miejsc w Tatrach odwiedzanych przez rowerzystów. Po pierwsze to jeden z zaledwie trzech szlaków w Tatrzańskim Parku Narodowym z dopuszczalnym ruchem rowerowym, a po drugie trasa jest łatwa - dnem doliny prowadzi droga, która jest częściowo wyasfaltowana. Remont drogi w 2013 roku kosztował ponad 2 mln zł. Jak wyjaśnia Wspólnota Ośmiu Wsi, pod zarządem której pozostaje dolina, przyczyną ograniczenia jest zbyt duży ruch na tej trasie.

Opłaty mają pomóc Wspólnocie zebrać finanse na planowany remont. W dalszych planach jest wybudowanie przyległej do szlaku ścieżki rowerowej, która ma poprawić bezpieczeństwo i komfort rowerzystów oraz turystów pieszych.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu mówiło się o wprowadzeniu zakazu jazdy rowerem po tej tatrzańskiej dolinie.

– Szlak rowerowy biegnie w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale właścicielami gruntów są górale ze Wspólnoty. Szanujemy ich prawo do gospodarowania terenem – podsumowuje Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Opłata za wjazd rowerem do Doliny Chochołowskiej wynosi 5 zł plus dodatkowo 5 zł za wstęp za osobę. Tak więc rowerzysta będzie płacić w sumie 10 zł, a osoba piesza 5 zł. Z dodatkowej opłaty są zwolnione dzieci do lat 6.

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-04-20 19:56 anonim | Dla mądrali podatek drogowy !!!!!!!!!!!
I bardzo dobrze ,trzeba podpowiedzieć włodarzom żeby w miastach zrobić to samo Wymagania rowerzystów rosną z dnia na dzień a kto za to płaci ty głupi kierowco ,bo przecież nie ci pie..... kolarze Obowiązkowy podatek drogowy wprowadzić dla wszystkich rowerzystów Zobaczymy wtedy czy tak się będą mądrzyć Skończy się ślizganie na cudzej du ...Pozdrawiam wszystkich kierowców pojazdów mechanicznych !!!!!!!!!!!!!!!!
2016-05-05 09:10 anonim | też rowerzysta
Draństwo. Powinna wystarczyc opłata 5 złotych, jak dla pieszych. Wtedy uznałbym to za normalne.
2016-05-22 18:47 idzik_kamil | Odp.: Dla mądrali podatek drogowy !!!!!!!!!!!
Zluzuj trochę. Może niech wprowadzą też podatek dla tych głupich kierowców.