Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Alfabet Bobkowskiego

Alfabet Bobkowskiego

Data: 2013-12-09
Źródło: Informacja własna

Andrzej BobkowskiNa 100-lecie urodzin Andrzeja Bobkowskiego Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis internetowy poświęcony „chuliganowi wolności” – niezwykłemu publicyście, rowerzyście, modelarzowi i podróżnikowi, a przede wszystkim wielkiemu pasjonatowi życia.

27 października przypada setna rocznica urodzin Andrzeja Bobkowskiego – autora „Szkiców piórkiem” (jednej z najwybitniejszych pozycji polskiej diarystyki), a także pełnego apetytu na życie rowerzysty i modelarza. Bobkowski sam mówił o sobie, że jest włóczęgą, chuliganem wolności i Kosmopolakiem. W specjalnym serwisie bobkowski.polskieradio.pl Polskie Radio przypomni jego zaskakującą biografię oraz twórczość, najważniejsze dla niego idee, postaci i miejsca, jego wciąż aktualne refleksje.

Serwis oparty jest o porządek alfabetyczny. Wśród haseł znajdą się główne motywy życia i twórczości Bobkowskiego, takie jak: antykomunizm, Basia, Conrad, emigracja, Francja, Gwatemala, Kosmopolak, modelarstwo, rower, „Szkice piórkiem”, włóczęga. Ten szczególny skorowidz to kilkadziesiąt nagrań radiowych, wzbogaconych o fotografie i teksty, skany listów do Jerzego Giedroycia, składających się na niezwykły portret jednego z najciekawszych twórców polskiej emigracji. Jednym z rarytasów jest – prawdopodobnie jedyny – wywiad z Andrzejem Bobkowskim z 1956 roku, pochodzący z archiwum Rozgłośni Polskiej RWE, w którym pisarz opowiada o powodach swojego wyjazdu do Gwatemali. Serwis uzupełniają fragmenty opus vitae pisarza, czyli „Szkiców piórkiem”, czytane przez Adama Ferencego.

Polskie Radio zaprasza od 21 października na stronę bobkowski.polskieradio.pl

O książce  "Szkice" piórkiem Andrzeja Bobkowskiego przeczytacie w dziale "Książki"

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!