Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Cycle Alert ostrzeże kierowcę, gdy w pobliżu znajdzie się rowerzysta

Cycle Alert ostrzeże kierowcę, gdy w pobliżu znajdzie się rowerzysta

Data: 2013-12-06
Źródło: Informacja własna

Jednymi z najniebezpieczniejszych sytuacji na drodze dla rowerzystów są spotkania z autobusami i ciężarówkami - w Wielkiej Brytanie w Londynie w ostatnich kilkunastu dniach zdarzyło się aż sześć wypadków, w których zginęło pięciu rowerzystów pod kołami ciężarówki lub autobusu. Wszystko za sprawą dużego kąta martwego lusterek w tych pojazdach.


Jak poważny jest to problem możemy się przekonać oglądając poniższy film:

Robi wrażenie?

Cycle AlertSteve Braithwaite i Peter Le Masurier wpadli na pomysł aby kierowca ciężarówki, lub autobusu był ostrzegany jeśli w pobliżu znajdzie się rowerzysta. Pomysł jest dosyć prosty - wystarczy aby rowerzysta posiadał sensor, który będzie wykrywany przez czujnik zamontowany w pojeździe. Brzmi futurystycznie? Rozwiązanie to nie jest tylko kolejna koncepcja dobrze prezentująca się na papierze, ale zostało wdrożone w York pod nazwą Cycle Alert.

Na razie czujniki zostały zamontowane w dziewięciu miejskich autobusach "Unibus", które łączą dwie uczelnie, centrum miasta oraz dworzec kolejowy. Z sensorów - zamontowanych np. w kasku - korzysta pięciuset studentów miejscowych uczelni. Koszt sensora wynosi 5 funtów.

Cycle Alert

Testy systemu Cycle Alert prowadzą także inne angielskie miasta - między innymi Londyn.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!