Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Bądź dobrze widoczny

Bądź dobrze widoczny

Data: 2006-12-16
Źródło: gazetalubuska.pl

Plakietki odblaskowe na tornistry, na rowery i jaskrawe kamizelki od kilku dni rozdają świebodzińscy policjanci. Dostają je dzieci i dorośli dojeżdżający do zakładów pracy ciemnymi ulicami.

To kolejna już akcja policjantów zorganizowana wspólnie z samorządami w powiecie. - Wszystko po to, aby ludzie byli widoczni dla kierowców i tym samym bardziej bezpieczni - informuje szef policji podinsp. Sebastian Banaszak.

Policjanci rozdają odblaski

Chodzi przede wszystkim o nieoświetlone pobocza miejscowości w gminach. - Problemem są też przedmieścia Świebodzina - mówi rzecznik policji asp. szt. Wiesław Karatucha.

Piesi są niebezpieczni nad ranem oraz po zmroku wszędzie tam gdzie pobocza dróg nie są oświetlone. Kierowca nie jest w stanie dostrzec z daleka osoby idącej poboczem gdy na dworze jest mrok. Kiedy pieszego zauważy w światłach reflektorów niestety bywa już za późno. - I niestety dochodzi do tragedii - mówi asp. szt. Karatucha. Dlatego policjanci chcąc zapobiegać nieszczęściom rozdają opaski odblaskowe. Aż tysiąc odblaskowych zawieszek kupił powiat.

Czytaj dalej na stronach gazetalubuska.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!