Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Bydgoszcz wąskorowerowa - debata

Bydgoszcz wąskorowerowa - debata

Data: 2009-08-22
Źródło: Informacja własna

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu zapraszają na kolejną odsłonę AKADEMII MYŚLI SPOŁECZNEJ. Tym razem debata "BYDGOSZCZ WĄSKOROWEROWA" o obecnym stanie i perspektywach rozwoju infrastruktury rowerowej w Bydgoszczy.

Czas: wtorek 25 sierpnia 2009 r.; godz. 18.00; WSTĘP WOLNY

Miejsce: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, sala A9 (ul. Garbary 2)

Poniższe pytania nie pozostaną bez odpowiedzi: Czy transport w Bydgoszczy rozwija się w sposób zrównoważony?

Dlaczego po Bydgoszczy tak trudno jeździć rowerem?

Czy decydenci Bydgoszczy wiedzą, jakie są najnowsze trendy w rozwoju komunikacji miejskiej?

Jak będzie wyglądała przyszłość komunikacyjna miasta?

Do merytorycznej i demokratycznej dyskusji zaproszeni zostali:

- przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy: Jan Siuda (Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej), Zbigniew Pałka (Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska);

- przedstawiciele organizacji pozarządowych: Łukasz Juszczak (Bydgoszcz Rowerowa), Paweł Wiśniewski (Stowarzyszenie Rowerowy Toruń);

- naukowiec i polityk: dr Grzegorz Kaczmarek - (socjolog, były Wiceprezydent Bydgoszczy), a także pozostali zaproszeni Goście: Radni Miasta Bydgoszczy oraz Rowerzystki i Rowerzyści

Debatę poprowadzą: Piotr Wielgus, Karol Zamojski (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju).

Komunikacja miejska jest jednym z podstawowych elementów funkcjonowania miasta. Jej zadaniem jest ułatwianie mieszkankom i mieszkańcom bezpiecznego przemieszczania się w możliwie jak najkrótszym czasie i w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach.

Doświadczenia wysokorozwiniętych miast europejskich pokazują, że stawianie na pierwszym miejscu komunikacji samochodowej nie poprawiło sytuacji komunikacyjnej. Wręcz przeciwnie, to zatory drogowe, pogorszenie jakości powietrza i wzrost liczby wypadków. Od wielu lat ulice europejskich miast są przebudowywane, w celu wprowadzenia różnorodności środków komunikacyjnych. Za cel stawia się zmniejszenie zapotrzebowania na transport osobowy. A jednym z priorytetów jest budowa infrastruktury rowerowej. Takie są najnowsze trendy europejskie w rozwoju komunikacji miejskiej.

Celem debaty jest wymiana poglądów na temat możliwości zastosowania nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych w Bydgoszczy, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej zaniedbanego jak dotąd systemu komunikacji rowerowej. Oczekujemy od obecnych samorządowców i lokalnych polityków deklaracji podjęcia konkretnych działań w celu szybkiego rozwoju infrastruktury rowerowej.

Zapraszamy we wtorek 25 sierpnia 2009 do Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Początek wydarzenia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Akademia Myśli Społecznej, to projekt w ramach którego prezentujemy i "ćwiczymy" możliwości demokratycznego sposobu regulowania życia społeczno-politycznego. Wykłady, debaty warsztaty, które złożą się na projekt, dotyczyć będą wciąż niewykorzystywanych mechanizmów demokracji lokalnej: konsultacji społecznych, współrządzenia, samorządności.

Akademia Myśli Społecznej III edycja jest realizowana dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Partnerem lokalnym debaty jest Bydgoszcz Rowerowa, patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Dwumiasto.net.

Z przyjemnością na wszystkie pytania odpowie:

Koordynator Projektu AMS: Krzysztof Ślebioda Tel: +48 695 254 739 ams@pzr.org.pl

Do wspólnego kreowania przestrzeni miejskiej zaprasza

Zespół AMS

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!