Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Różne > Cywilne ciuchy nie tylko dla rowerzystów... Strzał w dziesiątkę czy w... gwiazdy?

Cywilne ciuchy nie tylko dla rowerzystów... Strzał w dziesiątkę czy w... gwiazdy?

Data: 2007-10-29
Źródło: Informacja własna

Koszulka kolarska... Słysząc te słowa większości z nas staje przed oczami obraz obcisłej, lycrowej, mniej lub bardziej jaskrawej części stroju rowerzysty upstrzonej na prawie całej powierzchni reklamami sponsorów. Nie wszyscy jednak jeżdżą zawodowo i nie każdy lubi śliskie poliestrowe koszulki. Owszem, lepiej transportują pot, szybciej schną, ale nie są tak stylowe jak nowa kolekcja młodej firmy zajmującej się fotografią i projektowaniem.

Spośród dziesiątek marek odzieżowych na targach Eurobike najbardziej odróżniał się niemiecki Starshot. Ta należąca do Grofy (niemiecki „house of brands”, czyli dystrybutor wielu uznanych firm) marka od 2 lat buduje swoją pozycję oferując najbardziej innowacyjne, co nie znaczy zaawansowane technologicznie produkty. Są nimi głównie koszulki rowerowe szyte z bawełny a także bawełny z akrylem! Inspirowane zapewne kulturą kurierską ciuchy mają oldschool’owy charakter i robią naprawdę niesamowite wrażenie.

Pomimo, że koszulki Starshot nie są szyte z superoddychających materiałów nie znaczy to, że są proste. Do ich produkcji używa się tekstyliów z górnej półki oraz całą masę aplikacji i haftów, które nadają ciuchom styl retro. Producent podkreśla właśnie styl ponad funkcjonalność i kieruje swoją ofertę do codziennych rowerzystów, którzy chcieliby nosić odpowiednio dopasowane rzeczy rowerowe, niekoniecznie takie, jakie noszą zawodowcy. Gwiazdki, czaszki, motywy kwiatowe oraz militarne na pewno przyciągają oko i spodobają się niemałej rzeszy cywilnych rowerzystów, którzy chcieliby pojechać rowerem do miasta czy nawet do klubu (na wodę lub sok, oczywiście). Na rower można dodatkowo założyć stylową czapeczkę kolarską oraz skórzane rękawiczki.

Marka nie ma swojego dystrybutora w Polsce. Przedstawiciele firmy odwiedzili po raz drugi Eurobike, aby nawiązać kontakty zagraniczne. Szczególnie liczyli na Stany Zjednoczone, a to oczywiście z racji rozmiarów amerykańskiego rynku a może przede wszystkim jego siły nabywczej. Odzież Starshot nie jest niestety tania – cena koszulki oscyluje w okolicach 130 euro (sic!).

Przedstawiciele zapewniali, że mimo niedostępności produktu w sklepach na terenie Polski można je nabyć w sklepie online. Strona www sklepu znajduje się tutaj ». Wysyłka do krajów Unii kosztuje 12 euro.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!