Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Giant 2008 - część II: Sztywne XC, Giant for women, Yukon

Giant 2008 - część II: Sztywne XC, Giant for women, Yukon

Data: 2007-10-26
Źródło: Informacja własna

Kolejna porcja nowości na rok 2008 jednego z najbardziej znanych producentów rowerów: firmy Giant

Sztywniaki do XC

Grupa sztywnych (hardtailowych) rowerów do wyścigów Xtc powiększyła się - wzorem modeli szosowych - o jeden nowy model XtC Alliance oraz dwa skonstruowane specjalnie dla kobiet: Arete. XtC Alliance jest zbudowany na ramie w technoligii Alliance - jest to połączenie włókna węglowego z aluminium. Nie jest to nowa technoligia w świecie rowerów - swojego czasu była ona promowana przez między innymi Garego Fishera, ale firma Giant podeszła do tematu zupełnie inaczej. U Garego z karbonu były wykonane widełki tylnego trójkata. Natomiast w XtC Alliance z karbonu sa wykonane rury: górna, podsiodłowa, oraz górne rury tylnego trójkata. Natomiast dolna rura, główka, okolice suportu oraz dolne widełki tylnego trójkata są z aluminium. Według producenta taka konstrukcja zapewnia większą sztywność niż w karbonowych (XtC Composite) oraz aluminiowych (XtC AluxX) konstrukcjach, przy zminiejszeniu wagi ramy o 120g w stosunku do w pełni aluminiowej wersji.

W grupie XtC Composite (sztywne rowery na karbonowej ramie) model XtC C 0 Disc otrzymał koła i hamulce XTR, widelec Fox RLC oraz mechanizm korbowy RaceFace Deus, XtC C 2 Disc: mechanizm korbowy XT, a XtC C 3: widelec Fox FRL o skoku 100mm.

Zmiany w modelach na na aluminiowej ramie: XtC 0 Disc wyposażono w widelec Fox FRL, piasty LX centerlock, tarcze hamulcowe LX 160mm oraz korby LX, XtC 1 Disc w widelec RS Recon SL Air z blokadą PopLoc, XtC 2 Disc w widelec RS Tora 302 Air i piasty Shimano M525, a XtC 3 otrzymał piasty Shimano Deore.

Dla kobiet zostały przeznaczone dwa całkowicie nowe modele, bedące damskimi wersjami XtC 1 Disc i XtC 2 Disc pod nazwą Arete 1 Disc oraz Arete 2 Disc.

Giant for women

Wszystkie kobiece modele rowerów otrzymały nowe logo "G", które już na pierwszy rzut oka ma odróżniać je od męskich odpowiedników. Niektóre modele otrzymały równiez nowe nazwy (np Cypher to kobieca wersja Trance, a Arete to odpowiednik XtC)Yukon - Tanie Fulle

Dla mniej zamożnych rowerzystów została utworzona nowa grupa tańszych rowerów z pełnym zawieszeniem: Yukon FX. Sa to rowery typu ATB z czerozawiasową konstrukcją tylnego zawieszenia o skoku 4,2" (106 mm) z tyłu oraz 4" (100 mm) z przodu. Seria obejmuje trzy modele: Yukon FX 1,Yukon FX 2 oraz Yukon FX 3. Najtańszy FX 3 będzie oferowany w cenie 2900 zł. Co ciekawe rowery te są o 380 gramów lżejsze niż o droższe Trance w wersji z 2007 roku.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!