Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Dwa tysiące rowerów do wypożyczenia pojawi się w stolicy na Euro 2012

Dwa tysiące rowerów do wypożyczenia pojawi się w stolicy na Euro 2012

Data: 2010-09-17
Źródło: naszemiasto.pl

W Warszawie już niedługo mają pojawić się wypożyczalnie rowerów. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na projekt miejskiej sieci jednośladów. Władze stolicy szukają firmy, która sprowadzi nawet dwa tysiące rowerów i zainstaluje nowoczesne wypożyczalnie, które udostępnią pojazdy za niewielką opłatą.

Przetarg dotyczący projektu budowy systemu roweru publicznego w Warszawie dopiero się rozpoczął, a szczegóły inwestycji ustali zwycięska firma. Jednak we wstępnej analizie przygotowanej na zlecenie władz miasta eksperci sugerują, że w Śródmieściu i niektórych pobliskich dzielnicach powinno znaleźć się 120 wypożyczalni, rozstawionych co kilkaset metrów. Mają one tworzyć zagęszczoną sieć, a w każdej z nich ma być miejsce na kilkadziesiąt rowerów ( od 20 do 70). Już teraz wiadomo, że mają być oświetlone, a część zadaszona. W drugiej kolejności wypożyczalnie znajdą się wokół bulwarów wiślanych i głównego odcinka drugiej linii metra. Większość rowerów ma być dostarczona już przed Euro 2012.

Czytaj dalej na stronach naszemiasto.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!