Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Dwudziestkadziewiątka Meridy

Dwudziestkadziewiątka Meridy

Data: 2010-12-10
Źródło: Informacja własna

Merida Twenty-Nine z pozoru podobny jest do modeli z poprzednich sezonów - zastosowano w nim wszystkie te rozwiązania, które okazały sprawdziły się i w testach, i w codziennym użytkowaniu. Nadal można więc podziwiać aluminiowe hydroforowe rury, wygładzone spawy oraz prostą grafikę wykonaną matowym lakierem. Wygląda jak typowy dla Meridy rower MTB - lekki i niezawodny na wymagających szlakach.

Jest jednak coś co różni ten model zasadniczo od pozostałych w kolekcji firmy - widać to zresztą na pierwszy rzut ok. Duże 29" calowe koła nie są

Większe koła oznaczają również większą ramę stąd inżynerowie musieli od podstaw zaprojektować ramę, uwzględniając geometrię pod kątem 29” kół i większego widelca. Dzięki temu rower nie tylko łatwo podaje się wykonywanym manewrom, ale też precyzyjniej radzi sobie z wystającymi korzeniami i kamieniami. Większa powierzchnia kontaktu z podłożem łagodzi jazdę przez wyboiste drogi, a także łatwiej przejeżdża przez koleiny.

Testy niemieckiego czasopisma MountainBIKE (MB 07/2010) wykazały, że dzięki większej powierzchni styku koła z podłożem, poprawia się przyczepność, nawet przy bardzo drobnym bieżniku opony. Dodatkowo 29’’ koła idealne są dla wysokich kolarzy - rower nie wymusza sztucznej pozycji, która dodatkowo obciąża kręgosłup.

Dystrybutor Merida Polska www.rowerymerida.com.pl

Cena roweru:

  • MERIDA TWENTY-NINE Lite 1800-D - 6.499 PLN
  • MERIDA TWENTY-NINE Lite 1000-D - 5.299 PLN
Tagi: 2010 , Merida
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!