Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > "Ekologiczne" rowery na wystawie w Paryżu

"Ekologiczne" rowery na wystawie w Paryżu

Data: 2009-04-21
Źródło: iar

Dowodem wzrastającej mody na rowery we Francji jest paryska wystawa "Paris Bike Days". Prezentowane są na niej nowe tendencje i nowe techniki produkcji rowerów.

Wystawa "Paris Bike Days" jest przejawem prawdziwej inwazji rowerów na wielkie miasta. Mieszkańcy takich metropolii jak Paryż coraz chętniej zamieniają samochód właśnie na dwa koła. Paryżanie coraz częściej kupują rowery miejskie wysokiej klasy. O cenie, sięgającej niekiedy kilkunastu tysięcy euro, mogą decydować na przykład wykonane na miarę ramy z tytanu.

Na wystawie można zobaczyć również „ekologiczne” modele wyprodukowane z drewna bambusowego. Powraca moda na rowery składane, które można wygodnie umieścić w bagażniku nawet małego samochodu. Wystawa poświęca także dużo miejsca rowerom elektrycznym lub wspomaganym elektrycznie.

Francja zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby sprzedanych rowerów na jednego mieszkańca. Paryż był pierwszą na świecie stolicą, w której powstała sieć automatycznych wypożyczalni rowerów.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!