Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Dziewięć maratonów rowerowych Grzegorza Wajsa

Dziewięć maratonów rowerowych Grzegorza Wajsa

Data: 2009-04-20
Źródło: pap

Poland Bike to nowy cykl maratonów rowerowych dla amatorów, którego pomysłodawcą jest były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. Od kwietnia do września Wajs zorganizuje dziewięć imprez na terenie Mazowsza i w Mikołajkach.

"Nie trzeba nikogo przekonywać, że kolarstwo górskie przeżywa w Polsce rozkwit. Przekonałem się o tym osobiście, organizując w ubiegłym roku zawody testowe w Kobyłce i Urlach. Startowały w nich setki kolarzy" - powiedział Wajs podczas prezentacji cyklu w klubie "Galop" w podwarszawskiej Zielonce.

Wyścigi Wajsa to kolejna oferta dla amatorów kolarstwa górskiego. W Polsce maratony rowerowe organizuje już kilka firm i stowarzyszeń, a za niektórymi stoją znane kolarskie nazwiska, jak Czesław Lang (Skandia Maraton) czy Cezary Zamana (Mazovia MTB). Zawody gromadzące tysiąc i więcej rowerzystów nie należą do rzadkości.

"Nasze wyścigi będą się odbywać w miejscowościach, które warto promować ze względu na ich urodę. Tego samego zdania jest TVP Warszawa, co mnie bardzo cieszy. Z wszystkich imprez będą relacje w telewizji. Zapewniam, że trasy są wspaniałe, sam je przejechałem. Zapraszamy całe rodziny, a dla rodziców z małymi dziećmi mamy specjalną propozycję - pociechami zaopiekują się studenci Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP" - zachęcał Wajs.

Cykl Poland Bike rozpocznie się 26 kwietnia w Serocku. Następnymi etapami będą: Czersk (23 maja), Łochów (7 czerwca), Kobyłka (21 czerwca), Nur (12 lipca), Mikołajki (26 lipca), Urle (1 sierpnia), Tłuszcz (30 sierpnia) i Pomiechówek (27 września).

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!