Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Ekstrawaganckie rowery na ŁódzDesign 2010

Ekstrawaganckie rowery na ŁódzDesign 2010

Data: 2010-11-09
Źródło: lodzdesign.com

W dniach od 14 do 30 października 2010 r. w Łodzi odbywał się Międzynarodowy Festiwal Designu, na którym prezentowana była wystawa Be Cycle & Fashion - artyści stworzyli rowery w niezwykle odważnych malowaniach odzwierciedlające ich samych.

Rowery były wystawione w Łódź Art Center przy ul. Tymienieckiego przez ponad 2 tygodnie.

Prawdziwą sztuką życia, codziennym natchnieniem dla wielu osób są dziś zrównoważony rozwój, odpowiedzialność za losy świata i kreatywne działanie. Co wyniknie z połączenia tych trzech wartości? Na to pytanie odpowiadają nam znani projektanci mody, którzy przyjrzeli się jednemu z symboli eko-odpowiedzialności – rowerowi.

Moda, sztuka i design od kilku lat prowadzą aktywną współpracę na rzecz ochrony środowiska. Właśnie dlatego projektanci mody zgodzili się wziąć udział w akcji Be Cycle & Fashion. Na podstawie francuskiego modelu kolarzówki – fixed gear, zaprojektowanego kiedyś przez markę Peugeot, stworzyli rower na swoje podobieństwo.

Rowery Be Cycle & Fashion to prawdziwe dzieła sztuki. Stają się one symbolem etyki nowej epoki, będąc za razem skutecznym środkiem codziennego, kreatywnego praktykowania „ochrony środowiska”.

Czytaj dalej na stronach lodzdesign.com
Tagi: 2010
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!