Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Medano 2010 - relacja z prezentacji kolekcji cz.1

Medano 2010 - relacja z prezentacji kolekcji cz.1

Data: 2009-11-04
Źródło: Informacja własna
Pisaliśmy już w relacji z Targów Eurobike o nowej linii rowerów Medano », którą na rok 2010 zaprojektowała wieluńska firma Zasada Rowery. W Niemczech mogliśmy oglądać nowe modele, a oficjalna prezentacja odbyła się w rodzimym Wieluniu.

W październikowy, chłodny piątek dyrektor firmy Zasada Group - Jan Zasada uroczyście przedstawił koncepcję całkowicie nowej linii rowerów, którą będzie od przyszłego roku oferować firma. Medano będzie skierowana do nieco zamożniejszej części klientów niż dotychczasowa kolekcja Maxim. Jak wspomina dyrektor Zasada "- Wcześniejsze próby wprowadzenia droższych modeli w ramach marki Maxim nie udały się - poziom sprzedaży nie satysfakcjonował nas. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu nowego brandu do naszej grupy". Ojcem całej kolekcji jest pan Rafał Kowalczyk - który od lat projektuje polskie rowery. Prace nad nią rozpoczęły się w styczniu, a w marcu ruszyły pełną parą i twały kilka miesięcy. Podczas projektowania szczególny nacisk położono na ich wygląd. Mają one zwracać uwagę na ulicy, wyróżniać się, być wręcz "lanserskie". Pasek kolorów który znajduje się przy nazwie Medano identyfikuje osiem kolorów, które użyto w nowej kolekcji

Medano Artist

Najodważniej wyglądają rowery z linii "Artist" - jak sama nazwa wskazuje odbiorcą mają być osoby z zacięciem artystycznym, ceniące sobie nowoczesny design. W tej grupie znajdziemy cztery cruisery: Medano Artist Purple w wersji 1 i 3-biegowej oraz Medano Artist Yellow także w wersji 1 i 3-biegowej. Dwie wersje napędowe rowerów różnią się kolorami na zasadzie inwersji: Model Yellow 3 biegowy jest cały żółty, a jego jednobiegowa wersja jest szara z żółtymi napisami. Kolorystycznie dobrano także takie elementy jak zacisk siodła, korbę, mostek kierownicy oraz obręcze. Aluminiowa rama ma charakterystyczny kształt dla cruiserów, szerokie wygodne siodełko i wysoko położoną kierownicę. Ciekawie zaprojektowano osłonę łańcucha - tak aby nie zasłaniała przedniego koła zębatego. We wszystkich czterech modelach z przodu mamy hamulec hydrauliczny Promax DSK-400E, a drugim hamulcem jest torpedo w piaście.

Wersja 3-biegow będzie kosztowała 1479 zł a odmiana z jednym przełożeniem 1379 zł

Medano Beyond

Ta grupa jest przeznaczona dla miłośników turystyki rowerowej i także składa się z czterech rowerów - tym razem podział wprowadzono ze względu na osprzęt oraz wersję damska/męską. Droższy rower: Beyond b.05 kosztujący 2099 zł (za wersję damska i męską) jest wyposażony w osprzęt Shimano Deore (tylna przerzutka i manetki) Shimano C051 (przerzutka przednia z manetką) oraz korby Shimano FCM191. Aluminiowa rama, amortyzator przedni Suntour SF 10-NEX4610V2, amortyzowana sztyca siodełka Kalloy SP-503 oraz wysoko położona kierownica z możliwością regulacji kąta nachylenia sprawiają że rower ten powinien być komfortowy. Jak na rower turystyczny przystało znajdziemy tutaj pełne oświetlenie zasilane za pomocą dynama umieszczonego w przedniej piaście.

Beyond b 0.3 w cenie 1599 zł różni się niższą klasą osprzętu (Acera zamiast Deore), brakiem amortyzowanej sztycy, oraz klasycznym dynamem.

Każdy z czterech modeli jest oferowany w dwóch kolorach Beyondy b 0.3 w "Iron grey" oraz "Tide" a Beyond b.05 w Midnight" oraz "Polo Blue". Nam zdecydowanie do gustu przypadł Beyond b 0.5 - zarówno za sprawą wyposażenia, jak i bardzo ładnego malowania ramy oraz widelca.

Ciąg dalszy przedstawienia kolekcji Medano 2010 juz wkrótce...

Zdjęcia z prezentacji rowerów Medano 2010

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!