Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Kross 2010 - nowe Evado, Nomia, Sign FR2 oraz składak Flex

Kross 2010 - nowe Evado, Nomia, Sign FR2 oraz składak Flex

Data: 2009-09-24
Źródło: Informacja własna

W pierwszej części relacji ze stoiska firmy Kross na targach rowerowych Eurobike 2009 przedstawiliśmy nowości w linii rowerów przeznaczonych do maratonów: Kross Level ». Nie sa to jednak jedyne nowinki, jakimi uraczył nas producent. Dzisiaj druga część przedstawienia zmian jakie zaszły w kolekcji Kross 2010.

Kross Sign

Wyższy model z linii freeride'owej - Sign FR2 otrzymał nowy - solidniej zbudowany wahacz tylny. Zarówno górna jak i dolna belka tylnego trójkąta jest wykonana z profili o podobnej średnicy. Zrezygnowano także z ażurowego miejsca mocowania amortyzatora. Sam damper także zmieniono - zamiast RockShox Vivid 4.1 znajdziemy tutaj Marzocchi Roco TST RKross Evado

Do kolekcji weszła całkowicie nowa linia rowerów rowerów crossowych Evado, które są połączeniem roweru górskiego i szosowego. W sumie w kolekcji rowerów typu cross będzie dostępnych 5 modeli: trzy nowe Evado: Evado 1.3, Evado 1.2, Evado 1.1 oraz znane do tej pory Crow Rubble oraz Crow Preria. Czyli tak naprawdę w tej grupie zwiększono ilość modeli o jeden bo nie będą już dostępne Crow Fitnes oraz Crow Meadow. Trzy nowe rowery będą dostępne w cenie 2699 zł i 1599 zł za dwa wyższe modele z amortyzowanymi widelcami oraz 999 zł za Evado 1.1. Najwyższy - Evado 1.3 w tonacji biało czarnej ma ciekawy wygląd za sprawą zastosowania hamulców hydraulicznych Magura HS-11 oraz 22 i 28 szprychowych kół. Evado 1.2 z hamulcami tarczowymi Tektro Auriga Comp przypomina typowy rower górski z założonymi wąskimi oponami. Z kolei najtańszy model Evado 1.1 wyposażono w sztywny widelec oraz hamulce V-brake.

Evado 1.1
Evado 1.2
Evado 1.3
Evado 1.1
Evado 1.2
Evado 1.3


Kross Nomia

Kolejną całkiem nowa linia w kolekcji na rok 2010 będą rowery typu Comfort nazwane "Nomia". Trzy modele Nomia +2, Nomia +3, Nomia +4 będą dostępne w cenie od 999 zł do 1399 zł. Najbardziej charakterystyczną cecha nowej linii będzie bardzo duży kąt rury podsiodłowej. Dzięki temu zwiększyła się odległość siodełka od korby, a co za tym idzie pozycja rowerzysty stała się bardziej komfortowa.

Nomia +2
Nomia +2
Nomia +3
Nomia +4

Pierwszy składak Kross Flex

Podążając za ogólnoświatową modą na rowery składane i firma Kross postanowiła dodać do oferty tego rodzaju rower. Model Flex posiada aluminiową jednobelkową ramę i koła o średnicy dwudziestu cali. Rower wyposażono w tylną przerzutkę 7-rzędową oraz hamulce V-brake. W zestawie nie ma bagażnika tylnego, ale za to są otwory mocujące. Flex będzie miał dosyć konkurencyjną w stosunku do np światowego potentata w kategorii rowerów składanych - firmy Dahon cenę - 999 zł.

Designed in Poland

Bystre oko odwiedzających stoisko Krossa mogło dostrzec na wielu modelach mały dyskretny napis "Designed in Poland". Jak się okazuje, tym napisem Polska firma chce podkreślić pochodzenie
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!