Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Eurobike 2012: Relacja z Demo Day

Eurobike 2012: Relacja z Demo Day

Data: 2012-08-28
Źródło: Informacja własna

W dniu poprzedzającym otwarcie targów rowerowych Eurobike rokrocznie odbywa się event pod Demo Day – czyli dzień w którym każdy może przetestować rowery oraz akcesoria większości wystawców (obecnie jest ich tutaj 130).

W tym roku najbardziej zauważalnym trendem są rowery typu MTB ze wspomaganiem elektrycznym - niemal każde stoisko miało w ofercie taki sprzęt. Uwadze nie mogły umknąć 29ery w konfiguracjach full suspension oraz stanowisko Scotta który prezentował rowery na kołach 27,5. Na stanowisku Ghosta rowery prezentowała Sabine Spizt srebrna medalistka igrzysk olimpijskich Londyn 2012 gdzie każdy mógł otrzymać autograf.

Główni dostawcy osprzętu: Shimano zaprezentowało swoje najnowsze produkty takie jak napęd MTB 2x10, elektroniczne przerzutki do rowerów szosowych,grupa Alfine Di2 wprowadzająca jedenastobiegowe piasty elektroniczne oraz grupe Zee przeznaczona do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego. Natomiast SRAM pozwalał na testy swojego najmłodszego dziecka napędu XXI z jedna zębatką z przodu oraz kaseta jedenasto rzędowa z tyłu.

Potentat w produkcji amortyzacji rowerowej firma Fox proponowała zapoznanie się z elektroniczna amortyzacja pod nazwa iCD (inteliligent Climb Descend).

Miłą niespodzianką było stanowisko firmy X-Bionic która ubierała uczestników w swoje top-owe stroje kompresyjne aby Ci mogli je testować podczas jazd na rowerach. W strojach nam się jeździło bardzo dobrze, jednak humor nieco psuła wiadomość o cenie: 160 euro za koszulkę i 140 euro za spodenki.

Demo Day odbywany podczas pięknej pogody na przepięknie przygotowanych trasach do testów z duża ilością nowych wystawców co bardzo cieszy był świetna okazją do wkroczenia w rowerowy raj Eurobike.

Zgodnie z zapowiedziami na DemoDay (i w ogóle na Eurobike nie ma potentata branży - Treka. Jak mówią przedstawiciele firmy - wolą się obecnie spotykać na specjalnym evencie, gdzie jest prezentowany tylko sprzęt tej firmy.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!