Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Najlepsi z najlepszych - nagrody Eurobike Award 2012 przyznane

Najlepsi z najlepszych - nagrody Eurobike Award 2012 przyznane

Data: 2012-08-31
Źródło: Informacja własna

W tym roku po raz ósmy jury, w którym zasiadała m.in. srebrna medalistka tegorocznej Olimpiady – Sabine Spitz, miało przyjemność wręczyć nagrody dla innowacji na rowerowym rynku. Zostały wyróżnione 84 produkty, a 8 z nich jako wybitne innowacje uhonorowano złotem - Gold Award. Wszystkie wyróżnione produkty można oglądać we wschodnim foyer centrum targowego we Friedrischafen. Co ciekawe w tym roku żaden z produktów nie był wg sędziów wystarczająco przyjazny środowisku i vw tym roku nie przyznano Green Award.

Zwycięzcy Gold Award

W kategorii rowerów górskich nagrodę otrzymał rower Air 9 RDO od Niner Bies (Torrance/California, USA). Jury doceniło ciekawe rozwiązanie tylnego trójkąta, które zapewnia dużą wytrzymałość i sztywność przy jednoczesnym zmniejszeniu grubości ścianek, a co za tym idzie – wagi. Producent zadbał o szczegóły – rama i osprzęt mają spójny design.

W kategorii odzież otrzymały nagrodę 3 produkty. Pierwszy z nich to buty niemieckiej firmy Thaler Sports GmbH&Co.KG przeznaczone dla użytkowników rowerów miejskich. Sędziowie docenili specjalnie wzmocnioną podeszwę wewnętrzną, która ułatwia pedałowanie nie obniżając jednocześnie komfortu chodzenia.

Kolejnym nagrodzonym produktem jest odzież Scotta ATM dla wymagających rowerzystów górskich narażonych na trudne warunki. Sędziowie docenili super lekki materiał, który jednocześnie odznacza się dużą oddychalnością, elastycznością i trwałością.

Trzecim nagrodzonym produktem w kategorii odzieżowej została miejska kurtka japońskiej firmy PEdALED HIDE & MC INC. Jest uszyta z oddychalnej warstwy wodoodpornej i bawełny. Całość jest bardzo funkcjonalna m.in. dzięki odpowiednio długim rękawom, odblaskom i praktycznym kieszeniom na smartfona/MP3-playera.

Nagrodzonym produktem z kategorii E-Bike / Pedelec został rower elektryczny KTM eShopper z silnikiem Boscha. Jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli codziennie wybieramy się po zakupy – posiada 2 kosze i jest wytrzymały (nośność do 150 kg).

Kolejnymi nagrodzonymi produktami Gold Award są: ciekawie rozwiązany system hydraulicznych hamulców RT8 TT (MAGURA) do rowerów triatlonowych (i czasowy) oraz dwa rowery: rower turystyczny Silkroad Xplore niemieckiej firmy Fahrräder & Ausrüstung OHG oraz rower szosowy Supersix Evo Black szwajcarskiej firmy Cycling Sports Group Europe.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!