Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Eurobike 2012 - relacja z pierwszego dnia

Eurobike 2012 - relacja z pierwszego dnia

Data: 2012-08-30
Źródło: Informacja własna

Pierwszy dzień targów za nami. Przepiękne stanowiska oraz kilometry targowych alejek w nogach. Opiszemy w telegraficznym skrócie niektóre tylko ciekawe stoiska oraz produkty.

OSPRZĘT:

Shimano oraz SRAM na swoich stanowiskach prezentowały swoje najnowsze dzieła. Japońska firma głównie skupiała uwagę gości na najnowszych produktach do MTB – całkowicie odnowionej grupie SLX, oraz nowej wersji DuraAce. Promowane było nowe mocowanie tylnej przerzutki zwane "Direct Mount"

"Namacalnie" można było się przekonać także że nowe pedały PD-T700 i PD-T400 posiadają miękkie sprężyny, które mają przekonać tych co się pedałów zatrzaskowych boją. System został nazwany Click'R i oferuje o 60% mniejszą siłę konieczną do wpięcia się bloku w pedał.

Z kolei grupa miejska - Alfine doczekała się sterowania elektronicznego - wzorem grup szosowych.

Sram przykuwał uwagę swoja grupa XX1 która mogliśmy testować na DemoDay oraz szosowymi komponentami.

AKCESORIA:

Znany producent urządzeń GPS Mio zaprezentowało linie swoich pierwszych urządzeń GPS przeznaczonych do rowerów MioCyclo 100 oraz MioCyclo 300. Podobno cena najwyższego modelu wraz z osprzętem do pomiarów tętna oraz kadencji to ok 300 euro i maja konkurować z produktami firmy Garmin . Tradycyjnie już Taxc na swoim stanowisku rozgrywał zawody na trenażerach oraz rolkach...

ROWERY:

Bardzo miłym akcentem jest widzieć po raz kolejny naszą rodzima firmę Kross która tak odważnie konkuruje na rynku europejskim. Przedstawione zostały nowe kolekcje rowerów oraz pokazano bardzo ładnie prezentujące się rowery szosowe o wdzięcznej nazwie Vento modele 1.0, 2.0 na ramach aluminiowych oraz 3.0 i 4.0 na karbonowych.

Świetne stoisko pokazał producent rowerów firma Kona. Całość a’la western show z bardzo ciekawą kolekcja rowerów oraz własnym barem Jake’s Saloon dla odwiedzających ...

Na stoiskach grupy Accel - Lapierre, Ghost, Haibike prezentowany był Ei (Electronic Intelligence) - eletroniczny system sterowania zawieszeniem.

ODZIEŻ:

Odwiedziliśmy również odbywający sie codziennie o stałych godzinach pokaz Fashion Show który na specjalnie przygotowanej scenie gości świetnych tancerzy ubranych w odzież rowerową. W tym roku mogliśmy oglądać kolekcje ubrań Scott, Shimano, iXS Sports Division,Sugoi, Vaude, Pearl Izumi Gore Bike Wear oraz już znanych nam dobrze z seledynowego koloru na Demo Day firmę X-Bionic

ROZRYWKA:

Na zewnątrz jak już co roku można było oglądać na specjalnie przygotowanych trasach do freestylu , dirtu oraz rampach najlepszych ludzi w swoim fachu. Liczne pokazy BMX w Felt Mellow Park przyciągały uwagę wielu odwiedzających.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!