Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Garmin VIRB w jakości HD - kamery dla aktywnych

Garmin VIRB w jakości HD - kamery dla aktywnych

Data: 2013-08-21
Źródło: Informacja własna

Znany z produkcji wysokiej jakości odbiorników GPS Garmin wkracza na rynek kamer do zadań specjalnych. Nowe modele VIRB i VIRB Elite mają szansę na przerwanie hegemonii GoPro HERO 3.

Kamera Garmin VIRB

Cechą wspólną obu nowych modeli kamer amerykańskiego producenta jest kompaktowa, odporna na wstrząsy, wodoszczelna obudowa ważąca 177g, zaopatrzona w kolorowy ekran o przekątnej 1,4". Producent oferuje aż 9 różnych systemów montażu kamery. Urządzenia są wstanie zarejestrować do 3 godzin filmu w jakości HD na pojedynczym ładowaniu litowo-jonowych baterii (które, w razie potrzeby, można łatwo wymienić). Do zapisu danych używana jest karta microSD o maksymalnej pojemności 64Gb (co pozwala na rejestrację nawet 7 godzin nagrania). 

Zarówno VIRB, jak i VIRB Elite mogą pracować w trzech trybach wideo, różniących się szerokością kąta widzenia. W trakcie zapisu filmu w każdej chwili można wykonać dodatkowe zdjęcia (16Mpix). Nowe kamery Garmin wyposażone są w cyfrową stabilizację obrazu oraz korekcję dystorsji obiektywu, zapobiegającą powstawaniu zniekształceń na brzegach kadru.

Garmin VIRB Elite poza podstawowymi funkcjami kamery, zaopatrzony jest również w moduł Wi-Fi, odbiornik GPS, akcelerometr oraz wysokościomierz. Dzięki temu urządzenie pozwala na zapis dodatkowych danych, które bez problemu można przeanalizować przy pomocy aplikacji Garmin Mobile, dostępnej zarówno dla komputerów, jak i smartfonów (Android i iPhone). Co ciekawe, smartfon może posłużyć jako bezprzewodowy kontroler kamery, umożliwiając jednocześnie publikację naszych filmików w mediach społecznościowych.

Garmin zapowiada wprowadzenie nowych kamer na rynek amerykański pod koniec sierpnia. W Wielkiej Brytanii urządzenia pojawią się nieco później, bo w październiku. Cena podstawowego modelu VIRB wynosić będzie 299,99$, za VIRB Elite przyjdzie nam zapłacić o 100$ więcej.

Kamera Garmin VIRBKamera Garmin VIRBKamera Garmin VIRB

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!