Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > CycleVison - trzecie oko, kask z kamerami

CycleVison - trzecie oko, kask z kamerami

Data: 2016-07-22
Źródło: Informacja własna

Jazda na rowerze dostarcza użytkownikom wielu przeżyć – tych emocjonujących jak i tych gorszych. Wiele z nich chcielibyśmy nagrać. Teraz ułatwi nam to najnowszy wynalazek australijskiej firmy Cycle Vision: kask z wbudowanymi kamerami.


14 miesięcy pracy zaowocowało bardzo zaawansowanym technologicznie ale również prostym w budowie produktem. Specjalnie na jego potrzeby zaprojektowany kask tak aby można było zamontować w nim kamery z zachowaniem pełnej ochrony i funkcjonalności. Dwie szerokokątne kamery nagrają w jakości HD (1080P 30FPS) aż 320 stopni obrazu dookoła użytkownika. Tylna kamera będzie miała możliwość transmisji obrazu na smartfon zamontowany na kierownicy co szczególnie w warunkach miejskich może poprawić bezpieczeństwo jazdy. Dużym atutem jest niska waga wynosząca 280 g która jest tylko nieznacznie wyższa niż standardowych kasków dostępnych na rynku.


Kask będzie mógł zapisywać obraz na karty SD do 32GB (możliwość powiększenia do 256GB) co wystarczy na nagranie 4,5 godziny jazdy. Jednak jeśli nie zgramy danych, system sam nadpisze najstarsze pliki. Pojemne baterie Litowo-polimerowe pozwolą na pracę przez ok 5h, następnie będzie można naładować je poprzez kabel USB. Obudowę wykonano w klasie szczelności IP65 co praktyce oznacza że wytrzyma ona warunki w jakich można znaleźć się na drodze.

Najnowszy wynalazek to odpowiedź na coraz szersze wykorzystanie kamer sportowych jednak CycleVison niweluje największe minusy takich rozwiązań – duża, nie wyważoną masę oraz brak spójności z kaskiem. Dodatkowo nagrywa prawie cały obraz dookoła – ta funkcja w połączeniu z możliwością podglądu na żywo obrazu z tylnej kamery powoduje że produkt staje się bardzo przydatny nie tylko na trasach enduro ale i w codziennej, miejskiej jeździe. Dostępne będzie kilka modeli o zróżnicowanej stylistyce i kolorystyce.

Więcej informacji: http://www.cyclevision.com.au/

 

 

 

Maciek Wolak

Czytaj dalej na stronach Informacja własna
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!