Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nowa sportowa kamera Shimano CM-1000

Nowa sportowa kamera Shimano CM-1000

Data: 2014-02-05
Źródło: Informacja własna

Shimano CM-1000Shimano przedstawia nową kamerę kompaktową. Świetne parametry, przemyślana konstrukcja i funkcjonalność - produkt dopracowany w każdym szczególe. Czy era dominacji GoPro właśnie się kończy?

Rynek kamer sportowych jest zdominowany przez jednego gracza: GoPro. Konkurencja wydaje się być stosunkowo mała, a konsumenci mają niewielki wybór jeśli chodzi o cenę i dobrą jakość. Nowy produkt zaproponowany przez Shimano jest istotny ze względu na dwia aspekty. Po pierwsze ten producent części rowerowych znany jest z dbałości o wysoką jakość, po drugie Japończycy nie wprowadzają nowości pośpiesznie. Jeśli już coś ujrzy światło dzienne możemy być pewni, że produkt jest dopracowany w każdym szczególe.

Shimano CM-1000Nowa Kamera Shimano CM-1000 waży tylko 86 g (z bateriami i osłoną obiektywu). Porównywalny model GoPro waży aż 176 g razem z wodoodporną kasetą. Kompaktowe wymiary wynoszą 44x70x30mm, co sprawia, że kamera jest mniejsza niż talia kart. Zamiast wbudowanej pamięci obsługuje karty SD. Ponadto CM-1000 nagrywa filmy z jakością HD 1080p, a obiektyw posiada możliwość pracy z dwoma ogniskowymi:  standardową 135° i szerokokątną 180°. Aparat możemy obrócić w dowolnym kierunku,  a mimo to będzie on utrzymywał płaszczyznę obrazu w poziomie. Bateria starcza na 2 h na jednym ładowaniu. Warto zwrócić uwagę na dobrą jasność obiektywu wynoszącą aż 2.0 - u konkurenta - GoPro wynosi ona 2.7. Kamera jest wodoodporna do 10 m bez dodatkowych pojemników! Spełnia standard IPX-8, co jest najlepszą oceną dla elektroniki pracującej w wodzie w trybie ciągłym.

Shimano CM-1000Korzystanie z CM-1000 jest proste i bezproblemowe dzięki konstrukcji urządzenia, wodoodporności i możliwości łączenia i integrowania z innymi popularnymi urządzeniami elektronicznymi. Zastosowanie dwóch przycisków i dwóch diod LED umożliwia szybką identyfikację i zmianę ustawień.  Podłączenie do licznika w trybie ANT/ANT+ umożliwia monitorowanie pulsu, aktualnego przełożenia oraz kadencji co jest przydatne np dla sportowców monitorujących swój trening.

Kamera wykorzystuje łączność WiFi, możemy obsłużyć ją przez aplikację działającą pod iOS 6.0 i Android 4.2, gdzie znajdziemy pilota zdalnego sterowania, angle monitor, narzędzie do zmiany ustawień i podgląd wideo. Oprogramowanie dla systemu Windows 7 i Mac OS pozwala na bardziej kompleksową edycję wideo, opcję fish-eye, wyświetlacz i integracja wideo i ANT + / informacji ANT do filmów.

Dodatkowe akcesoria zawierają montowanie i dostosowanie bez narzędzi – m.in. na kierownicę, klatkę piersiową i kask.

Kamera Shimano CM-1000 będzie do kupienia w maju 2014 r. w cenie 299 dolarów.

 

 

Shimano CM-1000Shimano CM-1000Shimano CM-1000Shimano CM-1000Shimano CM-1000Shimano CM-1000Shimano CM-1000

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!