Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Google maps dla rowerzystów

Google maps dla rowerzystów

Data: 2013-06-24
Źródło: Informacja własna

Google maps dla rowerzystówOd niedawna w serwis Google Maps jest bardziej przyjazny dla rowerzystów. Dodano w nim warstwę ścieżek rowerowych - zaznaczanych na kolor zielony. Do tej pory usługa ta była dostępna tylko w kilku krajach Europy oraz USA.

Google maps dla rowerzystów

Aby ja uaktywnić, wchodzimy na stronę https://maps.google.pl i najeżdżamy myszą na małe zdjęcie "Satelita" (lub "Mapa") w prawej części serwisu. Rozwija się menu, z którego możemy wybrać "Trasy rowerowe". Od tej pory na mapie wyświetlają się ścieżki i trasy rowerowe zaznaczone zielona linią. Co istotniejsze trasy te są brane pod uwagę gry wyznaczamy drogę z punktu A do B.

Wyznaczanie trasy rowerowej w Google Maps

Google maps dla rowerzystów

Aby wyznaczyć trasę rowerową klikamy w "Wyznacz trasę" w lewej części serwisu Google Maps. Wpisujemy adres punku startowego oraz końcowego i klikamy ikonkę rowerzysty. Jak sprawdziliśmy na przykładzie Wrocławia - trasa rowerowa faktycznie została poprowadzona ścieżka rowerowa na wałach przeciwpowodziowych, zamiast ruchliwa ulicą.

Google maps dla rowerzystów

Nawigacja rowerowe Google działa także w wersji na smartfony. W aplikacji Google Maps/Nawigacja na Androida  po zaznaczeniu opcji "Rower" otrzymamy na bieżąco wskazówki dojazdu dla jednośladu dokładnie tak samo jak w klasycznym GPS dla samochodów.

Google maps na androida dla rowerzystów

 Jedyna wadą nowych map dla rowerzystów jest słabe pokrycie ulic miast zielonymi liniami. Ale na to już Google nie ma wpływu...

Czytaj także: Nowe Google Maps z profilem wysokości

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2017-01-20 21:45 anonim | WW
tnkXLS