Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > HTC Author American Expedition 2013

HTC Author American Expedition 2013

Data: 2013-04-04
Źródło: Informacja własna

Trasa Author American Bicycle Expedition 2013Wkrótce rozpocznie się wielomiesięczna podróż rowerowa Damiana Drobyka przez obie Ameryki. Rowerzysta planuje przez około rok samotnie przemierzyć 30.000 km.

Ekspedycja ma na celu zdobycie najwyższych i najtrudniejszych dróg i przełęczy drogowych obu Ameryk, w tym najwyższej drogi Świata na wulkan Aucanquilcha w Chile o wysokości 6176m.npm. Trasa zaczyna się w Nowym Jorku i wiedzie od wschodniego do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych przez najwyższe przełęcze i drogi Apallachów, Gór Skalistych oraz pasma Sierra Nevada powyżej 2000, 3000 i 4000m.npm. Po odwiedzeniu trzech najwyższych przełęczy Kanady podróżnik skieruje się na południe do Ameryki Środkowej odwiedzając Damian DrobykMeksyk, Kostarykę i Panamę, czyli regiony znane z wysokich stratowulkanów. Południowa Ameryka stanowi nie lada wyzwanie. Najwyższa droga Świata, Droga Śmierci, jezioro Titicaca oraz płaskowyż Altiplano to tylko niektóre z planowanych atrakcji. Ostatnim punktem wyprawy będą południowe rejony Chile w Patagonii.

Nie jest to pierwsza tego typu wyprawa Damiana. Rok 2012 był szczególnie intensywny, gdyż rowerzysta wybrał się aż na cztery wyprawy – w sumie 15.000 km - zdobywając między innymi najwyższe przełęcze Indii, Alp i Karpat.

wRower.pl objął patronatem wyprawę Damiana Drobyka i możecie się spodziewać relacji przesyłanych prosto z trasy.

Więcej o wyprawie przeczytacie na  http://www.damiandrobyk.pl/Ameryka2013.html

Damian DrobykAuthor American Bicycle Expedition 2013

Magda Mokrzan

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!